Середа, 17 Серпня, 2022

На Тернопіллі обирали голову громади

У містечку Теребовля, що на Тернопільщині обирали керівника місцевої громади. Дані територіальної виборчої комісії засвідчили, що лідирував самовисуванець Олег Продан. Далі на yes-ternopil.

Як проходили вибори?

Теребовлянці зробили свій вибір у неділю, 31 жовтня. У рамках позачергового засідання місцеві жителі могли проголосувати за одну з п’яти кандидатур. Громадяни голосували на виборчих дільницях у Теребовлі і в селах громади. У цілому працювали 33 виборчі  дільниці. У територіальній виборчій комісії розповіли, усі роботу почали вчасно.

Спостерігачі зафіксували деякі порушення під час голосуванні, втім переважно вони були процедурного характеру і ніяк не позначається на ході голосування. 

Теребовлянці дуже сподіваються на закінчення будівництва моста у центрі міста і на відновлення роботи підприємств, адже молодь виїжджає за кордон, а залишаються лише пенсіонери. Зазначимо, що  Теребовлянська громада включає в себе  місто Теребовля і 27 сіл.

Відомо, що близько року громада Теребовлі перебувала без очільника. Минулого року на місцевих виборах громадяни проголосували за Сергія Поперечного, який через 3 місяці подав у відставку. Тоді на сесії міської ради у Теребовлі депутати його заяву затвердили.

Загалом члени територіальної виборчої комісії зареєстрували у цій громади 22 тисячі 838 виборців, з яких проголосували менше половини. Станом на 13:00 у голосуванні взяли участь трохи більше 18% громадян, а вже о 20:00 зареєстрували близько 42%  населення , яке проголосувало. 

Виборці припускають, що чимало людей не прийшли голосувати через порожні обіцянки і відсутність конкретних дій.

Порушення на виборах

Відповідно до виборчого кодексу, мало б бути достатньо скриньок і місць для голосування, проте в реальності їх бракувало. Окремі з них не були адаптованими для голосування громадянам з інвалідністю. Зокрема, у Теребовлянській ЗОШ №1 члени ТВК порушили алгоритм дій. Йдеться про те, що вони спершу роздавали виборчі бюлетені і списки виборців, але відповідно до законодавства, спершу треба було опломбувати виборчі скриньки. 

У коментарі «ІНТБ» директор Центру суспільних досліджень «ПОЛІС»  Ігор Процик розповів про певні порушення під час голосування. Йшлося про те, що у селищі Ласківці на одній з дільниць виявили неправильно складений протокол, який був у надто простій формі. Там йшлося про те, щоб просто відкрити виборчу дільницю і не було чіткого розподілу обов’язків між членами територіальної виборчої комісії стосовно видачі бюлетенів. 

Хто виграв?

Фото – Терміново новини Тернополя

Як стало відомо, з великим відривом, набравши майже 70%  переміг у виборах Олег Продан. Він працює начальником обласного управління розвитку інфраструктури та дорожнього господарства. Опонентами Олега Продана були член “Європейської солідарності” і депутат Тернопільської облради Юрій Ништа, член партії «Свобода» і директор рекламної агенції Михайло Тимошик. А також – депутат “Народного Руху України” і керівник Центру Психоаналізу і психокорекції Степан Кондира і самовисуванець і учасник бойових дій на Донбасі у 2015-20016 роках Тарас Козак.

.