П’ятниця, 20 Травня, 2022

Екс-мера Заліщиків нагородили званням «Матері-героїні»

Колишній керівниці Заліщиків Аллі Квач вручили почесне звання «Матері-героїня». Про радісну подію вона розповіла на своїй сторінці в соціальній мережі. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Алла Квач виховала та народила п’ятеро дітей. За її словами, найбільша радість для жінки – бути матір’ю. Бог обдарував її щастям п’ять разів. Хоча професія «матері» є важкою та щоденною, проте вона ніколи не втомлює.

Алла Квач наголошує, що вона пишається материнством, адже це дарує незабутні відчуття та емоції. За свою материнську працю колишній мер Заліщиків отримала звання «Матері-героїні».

На жаль один із синів чиновниці Орест Квач у 23-річному віці загинув на Сході в боях за місто Лутугине. Смерть сина стала важким ударом для жінки та її рідних.

Відомо, що Орест Квач був випускником Київського військового ліцею. Хлопець був громадським активістом та активно підтримував події на Майдані. Після завершення Революції Гідності він вирішив піти добровольцем на війну.

Матері спочатку Орест не повідомив, що братиме участь у військових діях, аби не хвилювалася. Життя хлопця обірвалося 27 липня 2014 року.

За словами Алли Квач, після похорон сина вона довгий час не могла спати. Перед її очима весь час був Орест – сміливий, цілеспрямований, який вперто вірив у краще майбутнє своєї країни. Саме смерть сина спонукала Аллу Квач діяти та боротися за крісло мера Заліщиків.

Неодноразово в інтерв’ю жінка згадувала, що всі дії  і вчинки вона звіряла з тим, що робив її син, з його ідеями та стремліннями. Адже і до сьогодні Орест є її мечем та щитом.

Нещодавно неподалік Чернігова мотогонщики встановили світовий рекорд, який присвятили загиблому захисникові з Тернопільщини Оресту Квачу.

Варто додати, що званням «Мати-героїня» нагороджують тих жінок, які виховали п’ять і більше дітей до восьмирічного віку. Загалом з 2005 року почесне звання в Тернопільській області отримала 6701 місцева жителька.