Середа, 10 Серпня, 2022

Вручення повісток на вулицях. Законно?

В Україні війна, а отже гостро стоїть питання мобілізації населення. Адже поки Збройні Сили України цінною втрат стримують натиск ворога на Донбасі, Харківщині та контратакують на Півдні, командування повинно мати новий резерв, який зможе замінити ослабленні частини і дотиснути ворога. А тому в Тернополі розпочалась мобілізаційна кампанія. Зокрема, на вулицях міста можна помітити представників військкомату та поліції, які перевіряють документи, спілкуються з потенційними призовниками та вручають повістки. Детальніше про законність вручення повісток та результати мобілізації на Тернопільщині розповість видання на yes-ternopil.com.ua.

Як повідомляє Терен, мобілізаційна кампанія триває. Є вже перші її результати. Але спочатку про законодавчі моменти цього процесу.

Законодавство про мобілізацію

Чи законно вручати повістки на вулиці? Перш за все в законі не вказано, де має вручатися повістка. В той же час половина звичайних людей і юристів позитивно ставляться до такого явища, як вручення повісток на вулиці, а інша негативно. Також юристи звертають увагу, що повістки може оформити тільки керівник воєнкомату, а вручати працівник. Тобто печатку в повістках поставив керівник, а вписав прізвище працівник.

Людина, яка отримала повістку і розписалася в отриманні зобов’язана прийти у воєнкомат у строки вказані в документі (7 днів). Якщо ж цього не сталося, то людина отримує штраф від 100-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це якщо перший раз порушено. Якщо вдруге протягом року, то штраф збільшується до 200-300 мінімумів. Керівник воєнкомату виносить рішення про такий штраф. Але людина може подати в суд, а останній може скасувати постанову про притягнення до відповідальності, а отже роздавати повістки на вулицях не законно. Адже суд краще знає можна чи ні вручати повістки.

Вручати чи не вручати повістки? Отримувати чи не отримувати повістки?

Протягом 2 тижнів патрулювання міста та перевірки документів громадян області було вручено близько 800 повісток. Про це було повідомлено в п’ятницю, 24 червня. Після отримання повісток військовозобов’язані приходять у військомат і проходять там комісію. Там також вивчаються їх морально-ділові якості, українців ставлять на облік, якщо це раніше не зроблено і далі визначається, що з ними робити: відправляти в навчальні частини чи давати відстрочку, якщо є необхідні документи (мабуть мається на увазі наявність дітей, інвалідність, документи про непридатність до служби). Також на до Тернопільського військомату звертаються інші військкомати, які розшукують військовозобов’язаних. А відповідно відбувається обмін інформацією з метою задіяти всі можливі сили для мобілізації.

Отже, на Тернопільщині триває мобілізація. Повістки отримали понад 800 осіб. Завдяки цьому відбувається створення резерву для ЗСУ. До речі Великобританія запропонувала розпочати навчання для українських новобранців. Планується, що британські військові зможуть навчити близько 10 тис. українців. А ви вже отримали повістку? Плануєте захищати Україну від російського вторгнення?