Четвер, 30 Червня, 2022

Що очікує на тих, хто зніматиме й викладатиме ракетні обстріли на Тернопільщині?

Ворог знову безсоромно наніс ракетні удари по Тернопільщині. Нещодавно, у Чорткові внаслідок обстрілу були пошкоджено цивільні та військові об’єкти та поранено щонайменше 22 людини, серед яких були й діти. Це лише доводить те, що ворог насправді є дуже підступним і нікого не шкодує. Одразу ж після ударів, в соціальних мережах почала з’являтися інформація та відео матеріали, з точним місцем “прильотів”. На жаль, далеко не всі українці досі усвідомлюють масштаби та наслідки своїх дій, якими можна наражати на ще більшу небезпеку. Відповідно до цього, у зв’язку з останніми подіями, винуватцями будуть займатися відповідні органи. Далі на yes-ternopil.

Кого на Тернопільщині розцінуватимуть як корегувальника вогню?

14 червня 2022 року, Тернопільщина втретє піддалася обстрілам російською армією. Проте, згодом, через декілька хвилин після нападу ворога, користувачі соцмереж та українські пабліки почали постити фотографії та відео прильотів, що неабияк допомагає ворогу. Під час одного з брифінгів, очільник Тернопільської ОДА Володимир Труш наголосив, що всі світлини та відео ракетних обстрілів, місць збиття небезпечної зброї чи навіть її уламків, які публікуватимуться у соціальних мережах і  пабліках, буде розцінюватися як корегування вогню, а отже допомозі нашому ворогу.

Джерело: Володимир Труш

Корегувальник, або артилерійський спостерігач відповідає за коригування артилерійського або ж мінометного вогню по заданій цілі.А що робити, якщо все ж таки сфотографували об’єкт з цікавості? Володимир Труш наголосив, що варто утриматися від його розповсюдження. Цих людей, які надалі викладатимуть заборонений матеріал в Інтернет, розшукуватимуть та каратимуть спеціальні правоохоронні органи. Громадяни, за скоєне, будуть нести кримінальну відповідальність.

Про що ще не варто повідомляти у соцмережах?

Зараз як не як необхідно дотримуватися рекомендацій, прохань МОН та очільників вашого населеного пункту й області. Незважаючи на спокусу та бажання попередити й поділитися з іншими, це робити категорично заборонено. Таким чином можна наразити себе й оточення на велику небезпеку, адже ворог не спить, а вичікує слушної миті. Як відомо, близько 80% інформації загарбникам вдається отримати з наших інтернет- ресурсів, і саме такі матеріали допомагають їм скорегувати вогонь по населеним пунктам чи іншим об’єктам.

Варто утриматися й від повідомлень про точне, або приблизне місце прильоту. Це все також проглядається. Окрім цього, не варто відповідати на повідомлення чи дописи незнайомих людей, які запитують про ситуацію в місті чи обстріли. Найчастіше таких людей можна побачити у різноманітних пабліках, наприклад у Телеграм-групах міста Тернопіль, але на щастя, уродженці області не ведуться на такі “провокації” та нічого не повідомляють. 

Поширювати в соцмережі мешканцям Тернопільщини, окрім фото й відео місцевості, де відбувся обстріл чи влучила ракета, не можна також і матеріали на яких видно момент попадання снарядів, неперевірену інформацію та матеріали, на яких можна розпізнати місцевість, де влучила ракета. Це, наприклад, фото чи відео на яких видно назви вулиці, якісь характерні об’єкти тощо. Достовірну інформацію повідомлятимуть голова Тернопільської ОДА Володимир Труш, мер міста Сергій Надал, або інші очільники вашої місцевості.