Середа, 17 Серпня, 2022

«Режим темряви» на Тернопільщині. Що це таке і чому важливо?

З початком дії на території Україні воєнного стану, в деяких областях та містах, зокрема у Тернополі,  встановили так званий «режим темряви», який функціонує після 21:00 години вечора. Далі на yes-ternopil.

Що таке «режим темряви» і чому це важливо? 

Верховна рада закликала українців вимикати світло на ніч у домівках й  різноманітних інфраструктурних об’єктах  з метою маскування. Вимикати світло слід не тільки у власних оселях, це має відношення до усього освітлення загалом: вуличного освітлення, приватних підприємствах тощо. Завдяки таким діям, Верховна рада переконує, що ворогу буде важко орієнтуватись у просторі й багато об’єктів стануть непомітними. Світломаскувальний період запроваджений також з метою збереження житлових приміщень від атаки у темний час.

Запам’ятайте! Недотримання маскувального режиму наражатиме на небезпеку вас та ваших сусідів, адже допоможе ворогу зорієнтуватись в просторі та завдати удару. 

Якщо вами були помічені порушення щодо дотримання «режиму темряви», будь ласка, повідомте  про це спеціальні органи.

«Режим темряви» у Тернополі

Тернопільська область увійшла до списку тих, у кого діє «режим темряви». Усі об’єкти господарювання, готелі, автозаправні станції, приватні будинки та квартири після 21:00 повинні  повністю вимикати освітлення. Також на території всієї області запроваджена комендантська година, яка триває з 22:00 по 06:00 ранку. В цей період громадянам заборонено перебувати в громадських місцях та на вулицях, без наявних при собі посвідчень особи й спеціальних перепусток. У разі потреби, комендантський патруль має право проводити огляд транспорту, особистих речей, багажу, вантажів, а також житла затриманої особи. При встановлені правових підстав правопорушень комендантського режиму, особу можуть затримати та доставити в пункт перевірки. Особі, яка притягується до юридичної відповідальності, грозить тюрма або сплата штрафу.

У комендантський час забороняється рух власного транспорту. Усіх мешканців Тернопільської області просять дотримуватись встановленого режиму та не виходити в громадські місця за потреби. Виключенням є пересування населеними пунктами під час «режиму темряви» та комендантської години тих осіб, котрі працюють на підприємствах критичної інфраструктури. Місто патрулюватимуть спеціальні  комендантські патрулі, військовослужбовці та поліція. 

Мешканців усієї області міста та Тернопіль прохають  бути дуже пильними та обережними, повідомляти правоохоронців про підозрілих людей і речі, не виставляти інформацію, котра може допомогти ворогу в мережу Інтернет. 

Але не всі громадяни дотримуються правил та рекомендацій Центру протидії дезінформації й Верховної ради України. Мер міста Тернопіль, Сергій Надал, повідомив, що приблизно 10% тернополян не дотримуються «режиму темряви». 

«Ви можете зі мною сперечатися, що сучасні ракети працюють через координати, сучасні технології, але світломаскувальний режим – це прохання наших військових до жителів міста. Це може врятувати життя! Наша безпека – це наше спільне питання. Наше і того сусіда, який вперто не хоче нікого чути», – написав на своїй сторінці Сергій Надал.

Що у такому разі очікує на правопорушників? Сергій Надал прохає мешканців міста, у разі помічених ними порушень, повпливати на сусідів або повідомити в спеціальні органи. Якщо ситуація залишиться незмінною, конкретний об’єкт відключатимуть від електропостачання. 

Слід пам’ятати, тільки спільними зусиллями нам вдасться подолати ворога!

.