Середа, 17 Серпня, 2022

Блокпости в Тернополі. Що потрібно знати, як себе поводити?

Із початком вторгнення Російської Федерації на території суверенної України, виникла загроза у переміщенні диверсійних груп та підозрілих осіб територією країни. У містах, містечках та селах було прийнято рішення, щодо встановлення дорожніх контрольно-пропускних пунктів. У Тернополі такі пункти встановлені на в’їзді у місто, там перебувають працівники поліції та Нацгвардії та тероборона. Далі на yes-ternopil.

Гостей та мешканців міста просять зберігати спокій та не піддаватись паніці. Нещодавно декілька блокпостів у Тернополі  переформували у дзоти. Це пов’язане перш за все з тим, що над містом були помічені ворожі дрони, а також, були зафіксовані переміщення в області підозрілих осіб. 

Блок-пост неподалік Тернополя у Смиківцях, задля зменшення черг  розширили до двох смуг, третю смугу використовують як гуманітарну. Біля Підволочиську також додали ще одну смугу. Про всі зміни щодо блокпостів та їх удосконалення будуть повідомляти на сайті міської ради міста Тернопіль.

Усі бажаючі, жителі області та міста, які мають бойовий досвід, а також колишні військові, працівники поліції можуть долучитись до охорони у Тернополі та своїх населених пунктах. 

Який вигляд має блокпост?

Блок-пост у Тернополі, та й загалом в Україні,  важко не помітити. Їхня мета- перевіряти транспортні засоби та осіб, які заїжджають до населеного пункта  чи виїжджають. Це загороджувальний, укріплений пропускний пункт, який встановлюють на території, де вводиться воєнний стан. На всіх блок-постах майорить прапор України, а за кілька метрів до пропускного пункту встановлений знак STOP. На території розміщується озброєна тероборона для підтримання порядку й ліквідації підозрілих осіб і техніки. Блокпост будується за допомогою куленепробивних матеріалів. Навколо нього встановлюють перешкоди у вигляді протитанкових «їжаків», колючого дроту та дротяної спіралі. Для додаткового захисту дуже часто застосовують мішки з піском, шипи, блокади тощо.

Правила поведінки на блокпостах

Заїжджаючи  в населений пункт у якому розміщується блокпост, варто запам’ятати ряд правил та дотримуватись їх.

 1. Під’їжджаючи до блокпоста необхідно зменшити швидкість транспорту.
 2. Тримайте неподалік себе ряд  документів для перевірки.
 3. Вимкніть фари та увімкніть аварійне світло.
 4. В умовах воєнного стану будь-яка відеозйомка на блокпостах суворо заборонена.
 5. На пункті пропуску чітко відповідайте на поставлені  запитання.
 6. Без дозволу військових не покидайте транспорт.
 7. При необхідності, вас попросять відкрити багажник і салон транспорту для огляду.
 8. Після завершення огляду документів та вмісту автомобіля та дозволу на в’їзд чи виїзд, не набирайте різко швидкість.
 9. При огляді транспорту заборонено заходити за спину військовим.
 10. Не хвилюйтесь, пам’ятайте, це все робиться для безпеки міста та його мешканців.
 11. Продовжуйте дотримуватись правил дорожнього руху перебуваючи в місті.

Якщо вами було помічено підозрілі особи та транспорти, поліція Тернопільщини просить негайно повідомляти  про це старосту, керівника ОТГ, або телефонувати на лінію 102.

.