Вівторок, 5 Липня, 2022

Що думають тернополяни про 1000 грн. від Зеленського?

 Обіцянка видати кожному громадянину України по 1000 грн. за умови, його вакцинації з новою силою розпалила пристрасті в засобах масової інформації, соціальних мережах, транспорті та на кухні між прихильниками і противниками щеплення. Тим більше, що такі ж кошти видавав інший політик – Юля Тимошенко в далекому 2008 р. Тоді на таку щедрість державу підштовхнуло бажання задобрити населення перед виборами. Офіційна причина – виплата коштів колишнім вкладникам держави, що зникла 30 років назад – СРСР. Тоді на це витратили 5 млрд. грн. Правда кошти видали не всім, адже почалася світова фінансова криза і «лавочку» було прикрито. Цього разу відомо, що кошти будуть видавати протягом 12 місяців. Або ж поки вони не закінчаться. А тому, якщо плануєте вакцинуватися після 19 грудня, то слід поцікавитися усіма умовами отримання коштів. Тим більше, що кошти – це добре, але їх видаватимуть не живими грошима, а квитками, абонементами, знижками і навіть книгами, а тому початкова ейфорія дещо впала. Про думку тернополян, щодо питання виплати «Вовиної тисячі», як почали в народі називати цю ініціативу Президента, детальніше розповість на yes-ternopil.com.ua.

Як повідомляє видання Терен, якщо порівняти 1000 грн. в 2008 і сьогодні то це дві великих різниці. Адже тоді, долар був по 5 грн., а сьогодні по 27. А тому мотивація вакцинуватися за 37 доларів не така вже й велика.

Програма

Планується, що кошти на підтримку бізнесу, який постраждав від ковіду надійдуть за програмою «єПідтримка», а отже підприємці отримають відшкодування своїх витрат. В минулому році державна влада компенсувала підприємцям кошти у сумі 8000 грн., якщо вони зазнали втрат під час закриття в умовах карантину. Цього разу підприємці можуть заробити на людях, які отримають 1000 грн. у віртуальний гаманець і зможуть їх витратити в певних місцях. Цікаво було б дізнатися список кінотеатрів, магазинів, фітнес-центрів, де це можна буде зробити. Адже ми знаємо, що під час карантину минулого року і зараз, одні магазини закриваються і несуть збитки, а інші працюють і процвітають. Чи не буде так і цього разу?

Відгуки тернополян про тисячу гривень

Яна – тернополянка, відповіла, що позитивно ставиться до такої ініціативи влади. Адже це сприятиме культурному розвитку громадян. А вона особисто планує витратити ці кошти на походи в театр та подорожі країною.

Юля, мешканка Тернополя, сказала, що кошти це не важливо. Вони незначні і навряд чи вони зацікавлять людей.

Лідія, пенсіонерка, з Тернополя критично віднеслася до ідеї отримання коштів, адже в театр вона не планує ходити. Краще б живі гроші відмітила пані Лідія.

Тетяна, тернополянка, вказала, що позитивно ставиться до такої ідеї. А кошти жінка планує витратити на книги.

Марія, тернополянка звернула увагу, що всі мають додаток «Дія»  і не всі ходять в кінотеатри.

Пан Михайло, тернополян, розповів, що такі кошти потрібно вкладати у виробництво, а не роздавати як подачки, а вже далі люди самі повинні думати про своє здоров’я.

Отже, тернополяни в основному позитивно ставляться до такої ініціативи.