Вівторок, 5 Липня, 2022

Коли і як тернополяни отримають екологічні паспорти Зеленського

Кожен тернополянин, який народився з 1 січня 2019 р. зможе отримати у 2037 р. близько 234 – 624 тис. грн. завдяки екологічним паспортам. Тернополяни, які зараз народжуються можливо й не знатимуть, хто такий Зеленський, але його діяння їм точно сподобаються. А також вони знатимуть рік його приходу до влади – 2019 р. Детальніше про екологічні паспорти розповість yes-ternopil.com.ua.

Як повідомляє видання ВВС, виплати розпочнуться для тернополян і загалом українців народжених в 2019 р. Ідею реалізувати цей проект Володимир Олександрович озвучував ще під час президентської кампанії, і ось прийшов час реалізувати задумане. Щоправда планував він надати кошти молодим українцям, які починають доросле життя. Навіть був законопроект про це. І ось він дещо змінений, але реалізується.

Екологічні паспорти

Учасниками Фонду майбутніх поколінь стануть тернополяни, українці народженні після 1 січня 2019 р. Щоб отримати кошти до свого повноліття необхідно 5 років перед тим, прожити в Україні. Фонд буде формуватися за рахунок рентних платежів за користування надрами та видобутку корисних копалин. За рік набігає 13 тис. грн., або 2 мінімальних зарплати. Фонд може інвестувати свої кошти і буде отримувати від цього доходи, які і будуть власністю маленьких тернополян. В кожного учасника буде свій особистий рахунок. Керуватиме фондом державна компанія. Також тут буде керівник, який буде займатися інвестиціями. А керувати буде чим, фактично сума для інвестування сягатиме майже 2 трлн. гривень. Тобто більше, ніж в Пенсійному фонді. Кошти зберігатимуться в банку. Керуватиме активами фонду рада з 5 осіб, яких обиратимуть на 5 років.

На що підуть кошти після досягнення повноліття

Гроші надаватимуться в безготівковій формі, а отже їх можна буде потратити на навчання: вищу чи професійно-технічно освіту, купівлю житла, залишити ці кошти собі на особистому пенсійному рахунку. Є можливість тримати кошти достроково і спрямувати на лікування від важких хвороб, як інсульт, трансплантація органів, рак, інше.

Кожен тернополянин зможе отримати не менше 234 000 грн. або 8500 доларів. Якщо дитина помираю, до часу досягнення повноліття, то кошти можуть отримати її спадкоємці – батьки. Проект акумулювання коштів і передачі їх молодим людям під час досягнення повноліття не новий. Такі проекти існують в ОАЕ, Кувейт, Норвегії. Тобто країни, які зараз добувають багато нафти і газу. Автори, які розробили закон вважають, що в 2037 р. фонд буде керувати сумою в 1,8 трлн. грн., а виплати на кожного учасника за умови високих цін на газ, руду і та інших умов будуть становити 626 125 грн.

В даний час очікуємо голосування ВР по цьому проекту. Скоріш за все це буде в наступному році. Далі треба буде зачекати поки Кабмін знайде керівників фонду, підготує кошти і багато іншого. А тому запрацює фонд напередодні наступних президентських виборів. Буде чим похвалитися Володимиру Зеленському.

Отже, нова цікава ініціатива президента. Корисна чи дурниця, як вважаєте?