Вівторок, 5 Липня, 2022

Кандидати в мери Тернополя: обіцянки та програми

Наближаються місцеві вибори і незабаром 25 жовтня тернополяни оберуть мера Тернополя. Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала 9 бажаючих поборотися за посаду мера міста. Серед претендентів є і діючий мер Сергій Надал, так і зовсім нові обличчя. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Леонід Бицюра

Несподівано для всіх бажання взяти участь у виборах виявив заступник міського голови Леонід Бицюра. Він вийшов з рядів Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та братиме участь у виборах від політичної партії «Батьківщина».

Новина про балотування Леоніда Бицюри застала багатьох тернополян зненацька. Дехто вважає, що це своєрідний маневр політтехнологів, щоб відібрати голоси в опонентів.

За словами заступника міського голови, він відчуває себе готовим для того, щоб очолити Тернопіль. Адже від ВО «Свобода» балотується Сергій Надал, тому Леонід Бицюра вирішив покинути ряди політичної партії.

Серед своїх основних політичних лозунгів кандидат у мери заявив про підтримку економічного сектору та бізнесу, а також залучення потенційних інвесторів у місто, які створять нові робочі місця. Не потрібно забувати в цей скрутний період і про населення, яке через епідемію коронавірусу опинилося в складному економічному становищі.

Cергій Надал                      

Одним із конкурентів Леоніда Бицюри у передвиборній гонці є чинний мер Сергій Надал. Очільник міста вирішив втретє взяти участь у виборах на посаду міського голови.

Сергій Надал є представником від Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Варто додати, що вперше міським головою політик став у 2009 році. В той час Сергій Надал також балотувався від «Свободи». До обрання на посаду очільник міста працював у податковій сфері. Зокрема, з 2005 року очолював Відділ Державної податкової адміністрації в Тернопільській області.

За час перебування на посаді Сергій Надал зумів реконструювати набережну, облаштувати сквери та двори в Тернополі, встелити місто бруківкою. Проте, за час своєї каденції мер зумів потрапити і в декілька гучних скандалів.  Зокрема, Сергія Надала часто критикують через незаконну забудову парків.

В 2020 році мер Тернополя відзначився протистоянням проти встановлення жорстких карантинних обмежень в місті та протестом щодо віднесення міста до «червоної зони». Хоча, незважаючи на пандемію коронавірусу в місті все ж провели багатотисячну ходу випускників та святкування  з нагоди Дня Тернополя.

У своїй передвиборчій програмі Сергій Надал обіцяє зайнятися будівництвом та ремонтом доріг, закупівлею нових автобусів та навіть збудувати міську Ратушу.

Віктор Гевко

Донедавна тернополяни знали Віктора Гевка як гумориста, ведучого та шоумена. Проте, зараз він займається виключно політичною діяльністю.

На з’їзді партії «Слуга народу» його представили як кандидата в мери Тернополя. Буквально вчора Віктор Гевко розмістив на своїй офіційній сторінці топ-10 рішень для міста, які є фактично його передвиборною програмою.

Головними проблемами в Тернополі кандидат у депутати бачить відсутність робочих місць для молоді, затори та проблеми з місцями для паркування.

Також Віктор Гевко обіцяє зайнятися питаннями чистої води із крана, лікарень, відсутністю аеропорту, затопленням вулиць у місті, знищенням парків, дорогим та некомфортним житлом, забрудненням Тернопільського ставу та розкраданням міського бюджету.

 Зокрема, проблему головної окраси міста – Тернопільського озера Віктор Гевко пропонує вирішити наступним чином: реалізувати напрацювання науковців та виділити коштів на порятунок ставу. Також потрібно проводити глобальні регулярні роботи зі збереження водойми, а не лише обмежуватись масштабними обіцянками напередодні виборів.

Віктор Овчарук

Віктор Овчарук йде на вибори від політичної партії «Європейська солідарність». Зараз політик обіймає посаду голови Тернопільської обласної ради, яку він очолює ось уже п’ять років. За фахом Віктор Овчарук є лікарем. Окрім цього він займається викладацькою роботою та медичною практикою.

Раніше він працював в Управлінні охорони здоров’я Тернопільської обласної держадміністрації. Одним з своїх головних завдань на посаді мера Віктор Овчарук бачить реформування медичної галузі, що стане прикладом для всієї України.

Також не забув кандидат в депутати і про українських добровольців. За його словами військові, які ризикують своїм життям та захищають рідну землю, постійно повинні відчувати підтримку з боку держави. За сприяння Віктора Овчарука в 2015 році в Більче-Золотецькій лікарні було відкрито реабілітаційне відділення, де проходять лікування учасники бойових дій.

Олексій Станько

Представником від громадського руху «Хвиля» на виборах міського голови став активіст Олексій Станько. Політик позиціонує себе як «народного мера». В своїх виступах часто критикує роботу міського голови Сергія Надала, однак жителям Тернополя маловідомі його заслуги перед містом.

Олексій Станько отримав посвідчення № 1 кандидата на міського голову. Разом з громадським рухом «Хвиля» він вперше бере участь у міських виборах.

Як такої офіційної передвиборчої програми кандидат у мери так до сьогодні і не оприлюднив. Олексій Станько лише завляє, що він йде на вибори зі своєю командою, тому зумів згуртувати навколо себе цілеспрямованих, чесних та принципових людей, які не мають за собою темного політичного минулого. Кожен з членів команди має свій план покращення життя жителів Тернополя. Щоправда, який це план наразі невідомо.

Варто додати, що Олексій Станько запам’ятався тернополянам гучною кримінальною справою. За інформацією прокуратури в 2017 році активіст разом з адвокатом були затримані через погрози місцевому підприємцю знести кіоск, якщо він не заплатить їм 71 тисячу гривень.

Проте, згодом Олексій Станько назвав звинувачення у злочині помстою за його громадянську позицію проти незаконних забудов у місті, несанкціонованих парковок та торгівлі.

Ірина Яремчук

Єдиною представницею прекрасної статі на виборах мера Тернополя є Ірина Яремчук. Політика на вибори делегувала «Українська Галицька партія».

Ірина Яремчук відома своєю громадянською роботою. Раніше вона очолювала Молодіжний центр праці та громадську організацію «АТОМ». Наразі вона керує міською організацією «Українська Галицька партія» та є заступницею голови Політради.

На думку Ірини Яремчук, мер в першу чергу повинен бути хорошим управлінцем. Якщо її оберуть мером, вона обіцяє зробити Тернопіль містом щасливих людей. Насамперед Ірина Яремчук планує залучити в місто інвесторів, що в свою чергу призведе до створення робочих місць з великою зарплатою. Адже в Тернополі чимало сімей змушені покидати рідні домівки та їхати на заробітки, щоб мати можливість прогодувати своїх дітей.

Також Ірина Яремчук займеться покращенням умов в місцевих пологових будинках, оскільки багато тернополянок скаржиться на погане харчування та матеріально-технічну базу. Разом з освітньою експертною групою політик звільнить навчальні заклади Тернополя від так званих «благодійних внесків».

Іван Сороколіт

Кандидат у депутати представляє нову політичну партію «Сила людей». Протягом чотирьох років з 2006 до 2010 року Іван Сороколіт очолював Тернопільську обласну організацію «Громадянська партія Опора». Саме від неї він спробував балотуватися на парламентських виборах в 2006 році, проте не набрав достатньої кількості голосів.

Більш успішними були вибори для Івана Сороколіта в 2010 році, де йому вдалося отримати статут депутата Тернопільської міської ради.

Однак, після обрання його депутатом політик змінив «Громадянську партію Опора» на Всеукраїнське Об’єднання «Свобода». В рядах політичної партії він пробув до 2017 року. Згодом через гучний скандал його виключили з політичної партії. Іван Сороколіт не підтримав зміни в Генеральний план міста. В 2018 році в політика забрали депутатський мандат.

Головною метою Івана Сороколіта є розвинений, сучасний та європейський Тернопіль, в якому кожен житель міста отримає можливість працювати та гідно заробляти, а також жити та відпочивати.

Володимир Барна

Володимир Барна на виборах представляє «Радикальну партію Олега Ляшка». Він відомий як журналіст, поет, є членом Національного союзу письменників України. Вірші Володимира Барни переведені багатьма мовами.

Ще при реєстрації кандидатом на посаду міського голови виник конфлікт з виборчою комісією, яка відмовлялася реєструвати кандидатів саме від цієї політичної сили. Причиною відмови у реєстрації стало те, що документ про внесення грошової застави не відповідав вимогам виборчого законодавства.

Партія змушена була звертатися до суду, який зобов’язав Тернопільську міську виборчу комісію таки зареєструвати Володимира Барну кандидатом в мери. Радикальна партія вважає, що через штучно створені перешкоди влада упереджена до її кандидатів.

Олександр Кравчук

Олександр Кравчук балотується у мери від партії «Опозиційна платформа – За життя». За фахом кандидат у мери є бухгалтером. Незважаючи на те, що політичну силу не дуже підтримують в Тернополі, проте Олександр Кравчук все ж таки надіється на перемогу.

У своїй передвиборчій програмі політик притримується основних лозунгів партії «Опозиційна платформа – За життя». Зокрема, в одній із шкіл Тернополя він планує запровадити російську мову. Олександр Кравчук хоче жити в рідному Тернополі по-європейськи і дотримується принципу, що кожна людина має розмовляти тією мовою, яка є для неї зручною та зрозумілою.

У випадку обрання його мером політик обіцяє реставрувати пам’ятник радянським пілотам, який знаходиться при вході в парк «Національного провадження». Варто додати, що з приводу цього пам’ятника в Тернополі часто виникали суперечки, адже міська влада мала намір знести монумент.

Сумнівно, що з такими принципами кандидат у депутати зуміє здобути прихильність в тернополян.

Проте, Олександр Кравчук розповів про свої перші завдання на посаді міського голови. Перш за все він займеться знищенням будівельної корупції в міській раді Тернополя. На думку політика, вартість одного квадратного мера в новобудовах є надзвичайно високою. Щоб домогтися здешевлення житла потрібно розібратися з корупцією.

Олександр Кравчук вважає, що в Тернополі успішно працює корупційна схема для отримання земельної ділянки. Саме за 10 років правління Сергія Надала в місті суттєво зросла вартість житла.

Ігор Сцібайло

Ігор Сцібайло йде на вибори як самовисуванець. В 2010 році він брав участь у виборах до Тернопільської міської ради від політичної партії Всеукраїнської партії духовності та патріотизму.

Ігор Сцібайло керує благодійним фондом «Наше майбутнє», який допомагає молоді та сприяє її розвитку. Також він заснував  громадську організацію «Асоціація захисту прав і свобод молоді «Дружба». 

Рейтинг кандидатів у мери Тернополя

До виборів залишається зовсім мало часу. Однак, соціологічні дослідження, які проводили нещодавно в Тернополі, показали, що найбільшу підтримку у виборців має один з кандидатів.

Так, за інформацією опитування групи «Рейтинг», яке провели 24 вересня 2020 року, найбільше тернополяни готові віддати свої голоси за чинного мера Сергія Надала. Прихильність до нього виявили 75,6 відсотків опитаних.

На другому місці з результатом 5,4 відсотка знаходиться Віктор Овчарук – представник від Європейської солідарності, третю сходинку своєрідного рейтингу посів Іван Сороколіт, який йде на вибори від політичної партії «Сила людей». Його готові підтримати 5,1 відсотка виборців.             

На четвертому місці опинився представник президентської партії «Слуга народу» Віктор Гевко, за якого можуть проголосувати 4,6 відсотка виборців. Наступні сходинки з незначним відставанням один від одного займають Леонід Бицюра, Ірина Яремчук, Олексангдр Кравчук, Олексій Станько. На останньому десятому місці опинився кандидат Ігор Сцібайло, за якого готові віддати голос лише 0,4 відсотка виборців.

Якщо ж все таки відбудеться другий тур виборів, тут знову ж таки впевнену перемогу здобуває Сергій Надал.