Понеділок, 16 Травня, 2022

Тернопільські депутати надіслали заяву до Верховної Ради України

2 листопада депутати Тернопільської обласної ради надіслали до Верховної Ради України спільну заяву щодо конституційної кризи у країні, пише “yes-ternopil.com.ua“.

Очільник Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук створив заяву депутатських фракцій разом з іншими урядовцями міста. Участь в укладанні документа взяли представники партій «Європейська Солідарність», «Батьківщина», ВО «Свобода».

Приводом для створення документу стало рішення Конституційного Суду у справі за поданням антиукраїнської фракції «Опозиційної платформи — за життя» і проолігархічної групи партії «За майбутнє» щодо відповідності конституційності окремих положень.

Основна вимога: відновлення діяльності антикорупційної системи, а також недопущення протизаконного захоплення влади Офісом Президента Володимира Зеленського. Попросили не розвалювати залишки управління держави і судочинства, не дестабілізувати ситуацію в Україні, не створювати у країні безлад. Уповноважені вважають, що подібні дії призведуть до катастрофи і розбрату.

Ініціатори заяви висловили прохання до патріотичних сил країни діяти в об’єднанні, долучитися до роботи пліч-о-пліч. Вони виступають за національні інтереси, євроатлантичний напрямок розвитку, демократію, верховенство права та цінності свободи громадян. Уповноважені представники депутатських фракцій переконані, що це рішення Суду нанесло удару іміджу України як правової держави.

Від депутатської фракції територіальної організації партії «Європейська Солідарність» документ підписав Степан Барна. Від депутатської фракції обласної організації партії «Батьківщина» — Василь Деревляний. Від депутатської фракції обласної організації ВО «Свобода» — Олег Сиротюк.

Заяву має розглянути голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.