П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Сухий закон під час війни: що потрібно знати тернополянам?

З початком війни на території України запровадили так званий “сухий закон”, який діє й у Тернопільській області. Та багатьох громадян така постанова неабияк збентежила та обурила, пише yes-ternopil.com.ua. Чому це важливо та що потрібно знати тернополянам у такому разі?

Чому небезпечно вживати алкоголь у воєнний час?

 Заборона на вживання та продаж спиртних напоїв ввелась не тільки у зонах бойових дій, а й в так званих, “безпечних зонах”, для того,  аби громадяни залишались у тверезому стані й будь-якому випадку змогли уникнути небезпеки. У Тернопільській області такий закон вступив в дію з 27 лютого. Таке рішення було ухвалене на засіданні штабу оборони Тернопільщини. В одному із своїх звернень, мер міста Сергій Надал повідомив, що ця постанова поширюється не тільки на продаж алкоголю в магазинах, але й кафе, ресторанах та скрізь, де нелегально розповсюджуються  міцні напої. Щоправда, для слабоалкогольних напоїв, наприклад пива, було зроблене виключення. У постанові Кабміну чітко вказано, що пиво не належить до алкогольних напоїв. Він містить менше ніж 7% спирту, а отже, вважається слабоалкогольним напоєм.

“Ми ухвалили рішення заборонити на Тернопільщині продаж алкогольних напоїв. Це зумовлено вимогами воєнного часу. Не час розважатися”, –  повідомив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш на своїй сторінці.

На своїй сторінці у Facebook, Центр громадського здоров’я України  

https://www.facebook.com/phc.org.ua/photos/a.353782784746456/3756631937794840/ детальніше пояснив, чому потрібно відмовитись від алкоголю у воєнний стан. ЦГЗ вказали, що алкоголь уповільнює процес мислення людини, а під час  воєнного стану, воно має функціонувати на всі 100%, а не бути “затуманене”. Алкоголь притупляє здатність обробляти думки й приймати раціональні рішення, від яких буде залежати навіть життя. Центр рекомендує замінити алкоголь медитацією та хорошим якісним сном. 

Під час воєнного стану можуть виникнути різні ситуації, при яких людині потрібно буде негайно сідати за кермо, тому завжди важливо залишатись у тверезому стані. Спиртні напої  можуть викликати  агресію до оточуючих й навіть прояву насильства. Насправді алкоголь не допомагає впоратись зі стресом під час війни, а, навпаки, може викликати ще більший стрес і депресію. Його вживання ставить під загрозу не тільки ваше життя, а  життя близьких та оточуючих. ЦГЗ рекомендує громадянам під час війни слідкувати за своїм сном й добре висипатись , адже хороший сон- це запорука психічного здоров’я. Алкоголь тільки порушує сон і підвищує рівень тривожності людини. У воєнний час можуть виникати певні труднощі із доступом до медикаментів.У  разі проблем із здоров’ям, лікарі рекомендують виключити вживання  алкоголю, адже зараз існують проблеми із доступом до лікаря . Окрім цього, неякісний алкоголь може призвести до тяжких отруєнь та летальних наслідків.

Що очікує на порушників закону?

Попри дії “сухого закону”, на Тернопільщині, неодноразово були  зафіксовані  випадки продажу та вживання спиртних напоїв. Зокрема, у другий день функціонування постанови, тернопільська поліція викрила підпільний продаж міцних напоїв та притянула винуватців до адміністративної відповідальності. В області, від 27 лютого,  виявили щонайменше 10 фактів підпільного продажу алкоголю.

Поліція Тернополя й області, просить мешканців повідомляти про факт порушення закону в управління муніципальну інспекцію за такими номерами:  +380730151481(Viber), +380674473186, +38 067 447 3278

Що очікує на правопорушників? За водіння транспортного засобу, поліція або тероборона конфіскує автомобіль та віддає  його на потреби ЗСУ без повернення. Наразі у Тернополі вже є зафіксовані випадки конфіскації транспорту, які нараховують більше 10. Лише за 9 березня, поліція вилучила 5 машин у нетверезих водіїв. Продавців  заборонених напоїв очікує штраф у сумі від 6 800 до 13 600 гривень з конфіскацією алкоголю та виручки від продажу.

.