Середа, 17 Серпня, 2022

Як тернополянам отримати компенсацію, якщо ви прихистили переселенців

Тернополяни, які безкоштовно прихистили людей втікаючих від війни, зможуть отримати компенсацію за житлово-комунальні послуги. Повідомляє «Yes-Ternopil» з посиланням на прес-службу Тернопільської ОВА.

Як оформити компенсацію за житлово-комунальні послуги

В Тернопільській обласній військовій адміністрації пояснили детальний механізм як жителі області зможуть отримати передбачені законодавством компенсації.

Перш за все, власник будинку чи квартири повинен внести відомості про своє житло на сайті «Прихисток» (prykhystok.in.ua). Якщо у вас виникають труднощі з реєстрацією, ви можете звернутися за допомогою до органів соціального захисту. Ще одним варіантом є подання заяви виконавчому комітету сільської, селищної чи міської ради.

Однак, внести відомості слід оперативно: на наступний день після того, як у вас поселилися переселенці. Також слід інформувати Центр надання адміністративних послуг, якщо мешканці житла виїхали або змінилася їхня кількість.

Для отримання компенсації слід подати в ЦНАП відповідну заяву вкінці місяця. В законі встановлено термін подачі заяви до 5-го числа кожного місяця, при цьому в ній обов’язково вказуйте кількість людей, які у вас проживали та які виїхали. Після завершення всіх процедур щомісяця до 20 числа тернополяни отримуватимуть 450 гривень за кожного переселенця.

На останньому етапі органи місцевого самоврядування зберуть всю інформацію та передадуть її в Тернопільську військову адміністрацію. Відповідно адміністрація відправить розрахунки Мінрегіону. Лише після цього жителі Тернопільщини зможуть отримати гроші на картку.

Нова шахрайська схема на Тернопільщині

Поряд з виплатами та компенсаціями від держави з’являються нові шахрайські схеми. Навіть війна не зупиняє зловмисників і вони в цей складний час виманюють гроші в жителів Тернопільщини.

Так, на днях 67-річний чоловік, який втік з зони бойових дій та оселився в Бережанах, втратив допомогу, отриману від держави. Шахраї забрали в чоловіка 6500 гривень, які надійшли на картку «Дія».

Пенсіонер звернувся за допомогою до місцевого відділення поліції та розповів як він потрапив в тенета зловмисників. За його словами, на телефон він отримав повідомлення про зарахування на електронну картку грошових коштів в сумі 6500 гривень.

В смс-повідомленні було вказано посилання, за яким потрібно було перейти, щоб нібито отримати гроші. Нічого не підозрюючи, чоловік зайшов за посиланням і ввів персональні банківські дані. В результаті з електронного гаманця пенсіонера зняли всі кошти.

Поліція розпочала кримінальне провадження та розшукує шахрая. В черговий раз правоохоронці нагадують жителям Тернопільщини, якщо вони отримують на телефон підозріле повідомлення, краще зателефонуйте на гарячу лінію установи та з’ясуйте всі деталі. В жодному разі не слід розголошувати деталі банківських рахунків стороннім людям.

При цьому, якщо гроші надходять через додаток «Дія», повідомлення про зарахування грошей не міститиме жодних посилань, а лише текстову інформацію.

.