Середа, 4 Серпня, 2021

Як проходитимуть місцеві вибори на Тернопільщині

Сергій Надал – найвідповідальніший мер Тернополя

Ось уже 10 років Сергій Надал очолює Тернопільську міську раду. За цей час його робота отримала як чимало схвальних відгуків тернополян, так і багато...

Ініціатива мера Тернополя: реформування транспортної системи міста

Кожного року за ініціативи Тернопільської міської ради в місті з’являється чимало поліпшень. Одним з найбільш позитивних нововведень є реформування транспорту та введення електронного квитка....

Віктор Ющенко і Тернопіль

Життя Віктора Ющенко – третього президента України тісно пов’язане з Тернополем. Адже саме тут пройшли його студентські роки та навчання в університеті. Повідомляє «Yes-Ternopil». Навчання...

Відомі політики з Тернопільщини

Тернопільська область багата на відомих політичних діячів, які отримували посади як в міністерствах, так і ставали народними депутатами України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

На жовтень 2020 року в Україні заплановано проведення місцевих виборів. Наразі достеменно невідомо чи вони відбудуться через епідемію коронавірусу, однак на Тернопільщині повним ходом йде підготовка. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Варто додати, що з 1 січня цього року вступив у законну силу новий Виборчий кодекс, який вперше за всю історію незалежної України, врегулював в одному документі виборчий процес. Тому, місцеві вибори осінню відбудуться за новою системою.

Що зміниться в місцевих виборах

Місцеві вибори мають пройти на новій територіальній основі з об’єднаними громадами та районами. Вибори проходитимуть за двома системами: пропорційну використовуватимуть в містах, де кількість населення не менше 90 тисяч мешканців, при цьому тут використовуватимуть відкриті списки. В менших населених пунктах вибори проходитимуть за мажоритарною системою.

В  одному окрузі на Тернопільщині вибиратимуть від двох до чотирьох кандидатів. Перемогу отримає той кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів.

Вибори ж до Тернопільської обласної ради та місцевих рад з населенням більше 90 тисяч жителів проходитимуть за пропорційною системою, яка передбачає, що спочатку виборець має обрати партію, а після цього вже кандидата із списку обраної партії.

Місця у місцевих та обласній раді отримають ті партії, що зуміють подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Кількість депутатів також залежатиме від кількості виборців. Якщо в містечку менше тисячі населення, яке може голосувати, тоді рада налічуватиме 12 депутатів, якщо від 500 тисяч до одного мільйона виборців – 64 депутати.

вибори

Ще одним з нововведень буде те, що кандидат в депутати у обласну чи місцеву раду не має права самовисуватись. Його кандидатуру повинні затвердити на зборах партії. 

Як обиратимуть сільського чи міського голову на Тернопільщині

Є різниця в обранні сільських, селищних та міських голів на Тернопільщині. Зокрема, очільників невеликих населених пунктів обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості. Це означає, що перемогу отримає той кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів.

Міських голів в містах з кількістю населення більшою, ніж 90 тисяч виборців обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості, тоді переможцем визнають кандидата, за якого проголосують більше 50 відсотків тих, хто прийшов на вибори.

Варто додати, що в Кабінеті Міністрів заявили, що вибори таки проведуть 25 жовтня, так як це передбачено в Конституції України. Однак, в зв’язку з епідемією коронавірусу частину коштів на проведення місцевих виборів оптимізовано. Проте, вони будуть проведені згідно з демократичними принципами.

Хоча й, президентська партія знову готує зміни до виборчого законодавства. Однак, вони в основному носитимуть технічний характер, щоб забезпечити проведення виборчого процесу. Зокрема, йдеться про комп’ютеризований підрахунок голосів, а також електронну ідентифікацію виборця. Верховна Рада повинна призначити місцеві вибори не пізніше, ніж за 90 днів до їх проведення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Топ-6 гаджетів 2021 року за думкою тернополян

Жителі Тернополя визначили топ-шість гаджетів, які хотіли б мати. Як це не дивно, але їх же вважають популярними і затребуваними і в...

Як підключити інтернет вдома і яку технологію вибрати

Інтернет - послуга, якою практично кожна сучасна людина користується щодня. Підключення пропонують багато провайдерів, але не завжди компанії надають якісний і стабільний...

Сучасні гаджети, які допоможуть швидко прийти у форму

Технічний прогрес торкнувся всіх сфер життєдіяльності. Сучасні технології допомагають економити час і зберігати великий об'єм інформації. Створено також багато вузькоспеціалізованих гаджетів. Якщо...

Історія виникнення кришталевої люстри для тернопільців

Історія виникнення кришталю розпочинається з Греції, із часів, коли словом "krystallos" називали кварц. Цей мінерал виготовляли без жодних домішок і він вигідно...

Як тернопільчанам знайти найкраще освітлення для оселі: кілька практичних порад

Вибір освітлення для дому – одна з головних запорук здорового зору. Окулісти завжди наполягають на якісному освітленні оселі, аби очі не напружувалися...