Вівторок, 5 Липня, 2022

Тернополянин отримав посмертно звання Героя України

Тернополянину Віктору Гурняку, який трагічно загинув в зоні проведення антитерористичної операції, вирішили присвоїти почесне звання. За відповідне рішення проголосувала Верховна Рада. Повідомляє «Yes-Ternopil». Про це на своїй сторінці в соціальній мережі розповів мер Сергій Надал.

За словами мера Тернополя, з 2015 року міська рада постійно зверталася з клопотанням до парламенту з проханням надати звання Герою України Віктору Гурняку. І лише зараз Верховна Рада почула прохання та прийняла рішення. Залишилося лише дочекатися указу Президента.

Віктор Гурняк народився 8 червня 1987 року в селі Городниця Гусятинського району. З перших днів війни на Сході чоловік займався волонтерством: допомагав збирати необхідні речі, відправляв вантажі в зону АТО та забезпечував бійців спорядженням на фронті.

У вересні 2014 року житель Тернопільщини пішов служити добровольцем в батальйон «Айдар». Життя Віктора Гурняка обірвалося 19 жовтня 2014 року неподалік села Сміле Слов’яносербського району Луганської області. Він вивозив поранених після бою за 32-блокпост, коли в чоловіка влучив мінометний снаряд. Віктор Гурняк помер на місці. В загиблого захисника залишилася дружина та дворічна донька. Поховали уродженця Тернопільщини у Львові на Личаківському кладовищі.

Як зазначив Сергій Надал, для українського захисника не існувало нічого, на що б він не зважився заради рідної країни. Віктор Гурняк пожертвував власним життям. Тому, він гідний звання Героя України.

Варто додати, що в 2014 році Віктора Гурняка посмертно нагороди орденом «За мужність ІІІ ступеня». Президент відзначив особисту мужність та героїзм українського захисника в захисті державного суверенітету. 23 червня 2015 року Указом Президента Віктора Гурняка відзначили званням «Народний Герой України».