Депутати обласної ради затвердили Головний кошторис Тернопільської області. «За» проголосували 55 народних обранців. Наступного року сумарна кількість видатків і доходів становить 2,4 мільярди гривень. Втім, деякі депутати стверджують, що кошторис не є збалансованим. А хтось взагалі називає його «бюджетом виживання». Далі на yes-ternopil.
Що думають депутати про бюджет 2022?
Депутат обласної ради Олег Боберський у коментарі «ІНТБ» ствердив, що бюджет розвитку прийматимуть в наступному році в лютому-березні. Це відбудеться тоді, коли залишаться вільні кошти і буде змогу зробити інвестиції у різні проекти. Тоді як цей кошторис стосується енергоносіїв, зарплат, діяльності сфер народного-господарського комплексу.
Деякі народні обранці наголосили, що існувала б можливість виплатити заборгованість зарплат або оплату комунальних послуг, у випадку, якщо перерозподілити видатки грамотно.
Депутат обласної ради Степан Барна зазначив «ІНТБ», що на території Тернопільської області існують труднощі з видачею зарплат і скороченням медичних працівників в умовах пандемії. Він запропонував взяти кошти з видатків на утримання апарату обласної ради, це близько 5 мільйонів. А з видатків на фінансування комунальних установ –ще 5 мільйонів. Він вважає, що існує чимало варіантів для вирішення цих проблем.
Повідомляється, що у департаменті фінансів такий кошторис вважають збалансованим. Там ствердили, що у 2022 році вдалося збільшити видатки на соціально захищені галузі.
На які сфери спрямували кошти?
Керівник департаменту фінансів Тернопільської ОДА Степан Скибиляк наголосив «ІНТБ», що на освіту скерують 825 мільйонів, а це 140 мільйонів до 2021 року. На охорону здоров’я спрямують 273 мільйонів, що порівняно з минулим роком ще 50 мільйонів гривень. Понад 125 мільйонів гривень виділять на соціальний захист , що на 25 мільйонів більше, ніж у попередньому році. І врешті, на сферу культури скерують 219 мільйонів гривень, і це на 20 мільйонів більше, ніж минулого року.
Відомо, що депутати мали багато пропозицій і проєктів до бюджету. Сюди входять проблема фінансування лікування коронавірусу, питання грошових винагород для військових і їх родин, ремонти в комунальних установах. Ці проблеми керівник обласної ради обіцяв переглянути на наступній сесії. І якщо вийде, зробити перерозподіл коштів у наступному році.
Михайло Головко наголосив, що незважаючи на те, що грошей постійно не вистачає, він вважає, що цього року виконали бюджет надходження. За його словами, показник виконання бюджету складав 102%. А наприкінці року, вийшло аж 105%. З прогнозованих 820 мільйонів, вийшло навіть більше – близько 900 мільйонів гривень.
На утримання обласної ради в бюджеті наступного року передбачили 34 мільйони гривень. У підсумку в обласному бюджеті на неочікувані витрати заклали додаткові кошти. У наступному році сума складатиме близько 15 мільйонів гривень. Але впродовж року кошти ще можуть перерозподіляти.
На сесії розглядали не лише питання головного кошторису, а ще й понад 60-питань і звернень депутатів. Скерували понад мільярд гривень на проекти реконструкції обласної лікарні і дитячої обласної лікарні.