П’ятниця, 30 Липня, 2021

Тернополян на виборах можуть обдурити

Сергій Надал – найвідповідальніший мер Тернополя

Ось уже 10 років Сергій Надал очолює Тернопільську міську раду. За цей час його робота отримала як чимало схвальних відгуків тернополян, так і багато...

Ініціатива мера Тернополя: реформування транспортної системи міста

Кожного року за ініціативи Тернопільської міської ради в місті з’являється чимало поліпшень. Одним з найбільш позитивних нововведень є реформування транспорту та введення електронного квитка....

Відомі політики з Тернопільщини

Тернопільська область багата на відомих політичних діячів, які отримували посади як в міністерствах, так і ставали народними депутатами України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Віктор Ющенко і Тернопіль

Життя Віктора Ющенко – третього президента України тісно пов’язане з Тернополем. Адже саме тут пройшли його студентські роки та навчання в університеті. Повідомляє «Yes-Ternopil». Навчання...

Тернополяни як і більшість українців можуть потрапити у непросту ситуацію під час місцевих виборів. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Цьогоріч місцеві вибори вперше проведуть за новою системою, яка є досить заплутаною і важкою. Чимало політичних експертів вважають, що така виборча система дозволить прийти до влади «потрібним людям».

Як виглядатиме новий виборчий бюлетень

Так, в зв’язку з прийнятим виборчим законодавством, бюлетень матиме вигляд не такий як зазвичай. Якщо раніше жителям Тернопільщини необхідно було вибрати зі списку політичних партій, одну партію. Тепер доведеться навпроти кожної партії вписувати номер кандидата, який балотується у депутати від конкретної партії. При цьому номер потрібно вписувати відповідно до трафарету, інакше бюлетень вважатимуть зіпсованим.

Важко уявити як в такому «складному» бюлетені зможуть розібратися люди похилого віку чи з проблемами зору. Адже окрім політичної агітації жодних роз’яснень щодо того як заповнювати бюлетень ні виборчі комісії, ні політичні партії не надають. В зв’язку з чим можна тільки подумати, скільки бюлетенів будуть зіпсовані та в результаті кандидати на виборах втратять свої голоси на користь опонентів. Таким чином парламентарі зробили все можливе, щоб ускладнити життя виборцям.

Політологи дотримують думки, що в результаті великої кількості помилок у бюлетені проведуть в місцеві органи влади або людей без досвіду, або з проросійськими поглядами.

Як правильно проголосувати тернополянам на місцевих виборах 2020

Для того, щоб не втратити свій голос та проголосувати за кандидата, якому ви надаєте перевагу, радимо вам дотримуватися декількох простих правил. Перш за все, перед тим як йти на виборчу дільницю, потрібно визначитися з конкретним кандидатом та політичною партією, за яку ви маєте намір проголосувати.

Також слід уважно слідкувати за повідомленнями місцевих партійних організацій, а саме під яким номером у списку вони йдуть на вибори. Варто додати, що навіть якщо ви не знаєте якого кандидата в депутати ви бажаєте обрати, потрібно все ж таки проголосувати за конкретну партію.

Для цього варто лише запам’ятати номер партії і знайти її за назвою у списку партії. Якщо ви визначилися з кандидатом у депутати, в графі виборчого бюлетеня навпроти політичної партії вкажіть номер обранця, за якого голосуєте. При цьому обов’язково обведіть номер по трафарету, інакше ваш голос не зарахують.

Якщо ви дотримаєтеся цих простих порад, процес голосування матиме позитивний результат і ваш голос обов’язково зарахують.

Варто додати, щоб пройти в місцеву раду політична партія повинна подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Натомість кандидат у депутати має отримати не менше як 25 відсотків від виборчої квоти.

За даними останніх рейтингів в міську раду Тернополя мають шанс пройти чотири політичні партії. Найбільше виборців готові віддати свої голоси за ВО «Свободу», «Європейську солідарність», «Слугу народу» та «За майбутнє».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Топ-6 гаджетів 2021 року за думкою тернополян

Жителі Тернополя визначили топ-шість гаджетів, які хотіли б мати. Як це не дивно, але їх же вважають популярними і затребуваними і в...

Як підключити інтернет вдома і яку технологію вибрати

Інтернет - послуга, якою практично кожна сучасна людина користується щодня. Підключення пропонують багато провайдерів, але не завжди компанії надають якісний і стабільний...

Сучасні гаджети, які допоможуть швидко прийти у форму

Технічний прогрес торкнувся всіх сфер життєдіяльності. Сучасні технології допомагають економити час і зберігати великий об'єм інформації. Створено також багато вузькоспеціалізованих гаджетів. Якщо...

Історія виникнення кришталевої люстри для тернопільців

Історія виникнення кришталю розпочинається з Греції, із часів, коли словом "krystallos" називали кварц. Цей мінерал виготовляли без жодних домішок і він вигідно...

Як тернопільчанам знайти найкраще освітлення для оселі: кілька практичних порад

Вибір освітлення для дому – одна з головних запорук здорового зору. Окулісти завжди наполягають на якісному освітленні оселі, аби очі не напружувалися...