П’ятниця, 20 Травня, 2022

У місті обговорили підсумки роботи Тернопільської облради

У Тернополі керівник обласної ради Михайло Головко звітував про результати за рік своєї роботи. Вона розпочалася 25 листопада 2020 року під час нового восьмого скликання Тернопільської обласної ради, пише yes-ternopil.com.ua.

Загалом протягом цього часу відбулося 11 пленарних засідань, понад 300 ухвалених рішень і було виділено десятки мільйонів коштів. Михайло Головко розповідав журналістам, громадським діячам за чашкою кави, куди спрямовували кошти, на які проєкти, на які ініціативи не вистачило часу і грошей.

На що виділили кошти?

Фото – Ровесник

Очільник Тернопільської обласної ради ствердив, що у цілому бюджет, який прогнозували від власних доходів на 2021 рік склав  840 мільйонів. Протягом 9 місяців вони мають вже приблизно 640 мільйонів. Вони сподіваються, що до кінця поточного року буде виконана дохідна частина.

Йшлося і про те що найбільшу кількість грошей виділили на покращення стану обласних лікарень. З-поміж них було оснащення реабілітаційної лікарні для бійців АТО у Більче-Золотому, до якої придбали рентген апарат вартістю 2 мільйони гривень, і 4,5 мільйони гривень  виділили на будівництво бункера в  обласній онкологічній лікарні. 

У цілому, осучаснили заклади охорони здоров’я,  придбали нові медичні апарати, машини швидкої допомоги, відреставрували 3 приймальних відділення і 6 амбулаторних відділень обласних лікарень. Також вони схвалили декілька нових складових у програмі розвитку. 

Будуть вдосконалювати такі напрямки програми розвитку, як оздоровлення і відпочинок, комплексна програма підтримки сім’ї, попередження домашнього насильства, протидія торгівлі людьми. Також підтримка здорового і тверезого способу життя серед дітей.

Михайло Головко зазначив, що друге місце у кількості виділених грошей коштів посідають дороги місцевого значення. Він заявив, що на їхній ремонт і реконструкцію з бюджету виділили 600 мільйонів гривень. Серед них -найбільше надали Тернополю, це сума 60 мільйонів. Йдеться про вулицю Білецьку, Гайову, Івачів Горішній, а також у інших громадах – у Збаражі, Кременці, Бережанах, Борщеві, Чорткові. 

Що планують робити далі?

Також повідомляється, що процес осучаснення торкнувся і  спортивної сфери. Оскільки у наступному році у місті планується будівництво льодової арени. 

Серед пріоритетних завдань розвитку Тернопільської міської громади було збільшення обсягів виробництва продукції на промислових підприємствах і на підприємствах економіки. Вдалося збільшити частку інноваційної продукції в загальному обсязі на 4%.

Іншим напрямком була  Підтримка розвитку сільськогосподарської кооперації, в результаті чого був створений один сільськогосподарський кооператив. 

Ще одним завданням було впорядкування об’єктів зовнішньої реклами та інформаційних носіїв. У результаті – зменшили кількість самовільно розміщеної тимчасових споруд та реклами  на 10%.

Також ставили завдання популяризації громади  як туристичного центру: завдяки участі  у міжнародних туристичних подіях, таких як конференції, ярмарки і проведення Туристичного форуму , обсяг туристичного потоку збільшився  на 9,5%.