П’ятниця, 20 Травня, 2022

Що являє собою договір оренди нерухомості

Оренда квартири має під собою юридичну основу, яка закріплюється за допомогою спеціального договору, в якому вказані права й обов’язки власника й орендаря. Якщо вас цікавить оренда квартири Тернопіль може запропонувати вам безліч цікавих варіантів (а якщо ви бажаєте знайти найбільш вигідне — ласкаво просимо на OLX). Ми своєю чергою розповімо вам, що містить договір оренди та з яких компонентів він складається.

З чого складається договір оренди?

Договір оренди складається з наступних пунктів:

  • Предмет договору. В даному пункті прописують усі відомості про орендовану квартиру: повна адреса, її площа та кадастровий номер. Також вказується детальний перелік майна, що знаходиться у квартирі. Тут також необхідно вказати, що житло не перебуває в заставі та не обтяжене правами інших осіб.
  • Сторони договору. Тут прописуються паспортні дані орендодавця й орендаря, а також інших осіб, які будуть проживати у квартирі постійно або тимчасово.
  • Термін дії договору. Цей термін сторони обирають самі. Він може бути короткий (до 11 місяців) або довгостроковий (від 1 року).
  • Особливості оплати. У цьому пункті необхідно прописати розмір оплати, терміни її внесення і порядок. Наприклад, щомісяця 10 числа орендар перераховує на карту гроші за квартиру. Якщо оплата здійснюється готівкою, то необхідно передбачити розписку за її отримання. Тут також слід детально прописати, що включає в себе орендна плата: чи входять плата за інтернет, комунальні послуги, що розуміється під ними.
  • Права, обов’язки та відповідальність сторін. Основний обов’язок наймодавця — в узгоджений термін передати квартиру в придатному для використання стані. Основний обов’язок наймача — вносити вчасно плату за квартиру і тримати її в належному стані. Також наймач повинен використовувати квартиру виключно для проживання там осіб, зазначених у договорі, а не в інших цілях, якщо інше не вказано в договорі.

Обов’язково вивчайте договір перед тим, як його підписати.