П’ятниця, 20 Травня, 2022

В тернополян можуть забирати водійські права довічно

У Верховній Раді знову підняли питання відповідальності порушників Правил дорожнього руху. Статистика смертельних ДТП в Україні та на Тернопільщині вражає. Повідомляє «Yes-Ternopil».

На розгляд парламенту подали законопроєкт, яким пропонується забирати водійські права довічно. Якщо депутати проголосують за документ, водіїв чекає суттєве посилення відповідальності.

Зокрема, зміни планують внести в Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення. Водійських прав довічно позбавлятимуть жителів Тернопільщини за систематичні грубі порушення Правил дорожнього руху. Зараз найсуворішим покаранням за правопорушення є позбавлення водійських прав терміном на 10 років.

Варто додати, що найчастіше Правила дорожнього руху на Тернопільщині порушують водії в нетверезому стані. Всупереч суттєвому зростанню штрафів, водії продовжують нехтувати елементарними правилами безпеки.

Так, за перше порушення в нетверезому стані передбачений штраф в розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням права керувати на один рік. За друге порушення водії платитимуть 34 тисячі гривень з можливістю конфіскації автомобіля. Варто додати, що держава має право продати конфіскований автомобіль на аукціоні та повернути решту коштів власнику транспорту.

Нагадаємо, на днях на Тернопільщині трапилася чергова смертельна аварія. Вночі на вулиці Микулинецькій автомобіль збив жінку. 56-річна тернополянка переходила дорогу по пішохідному переході, коли її зачепив один автомобіль. Інша ж автівка протягнула жінку ще декілька метрів. На жаль, тернополянка отримала травми несумісні з життям. Медики, які приїхали на місце аварії, лише констатували смерть.

Надіємось, посилення відповідальності призведе до зменшення аварій на дорогах та збереже життя жителів Тернопільської області.