П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як готується Тернопіль до можливого вторгнення російських військ

Протягом останніх тижнів на Тернопільщині зростає напруження, викликане загрозою нападу Росії та окупацією нових територій. Попри різноманітні прогнози експертів, ніхто не може з впевненістю “сказати, яке ж рішення прийме Путін. Повідомляє “Yes-Ternopil”.

Територіальна оборона області

З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України “Про основи національного спротиву”. Він передбачає порядок організації сил територіальної оборони.

В Тернопільській області діє 105 окремих бригад тероборони. Територіальна оборона охоплює декілька складових: цивільну, військову та військово-цивільну, кожна з яких розрахована на конкретні органи державного управління.

Так, військова складова стосується органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ та інших сил, що виконують завдання територіальної оборони. Своєю чергою цивільна складова включає органи місцевого самоврядування та державні органи. Військово-цивільна складова охоплює штаби районів територіальної оборони та добровольчі формування.

Для організації територіальної оборони встановили певні терміни. Як зазначають в 105-ій бригаді територіальної оборони Тернопільської області, в регіоні йде активне формування територіальної оборони. Його планують завершити до 15 лютого 2022 року.

Хто може вступити до лав територіальної оборони на Тернопільщині

Закон не встановлює високих вимог для охочих вступити до територіальної оборони. Тому наявність військового досвіду не є обов’язковою. Взяти участь в територіальній обороні можуть як чоловіки, так і жінки.

Лише є певні обмеження за віком: не молодше 18 років та не старше 60 років. Навчання проводитиметься у вільний від роботи час. Окрім людей без досвіду до територіальної оборони запрошують офіцерів запасу та резервістів, які зможуть обіймати військові посади.

Якщо ви вирішили вступити до лав територіальної оборони, необхідно в першу чергу звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Після цього з вами проведуть співбесіду інструктор та представник підрозділу територіальної оборони.

Наступним кроком є проходження військово-лікарської комісії та збирання документів, серед яких паспорт з ідентифікаційним кодом, характеристика, довідка про склад сім’ї та довідка про несудимість.

В територіальному центрі комплектування та соцпідтримки формують особову справу кандидата, і направляють її до командира підрозділу територіальної оборони, який безпосередньо ухвалює рішення про прийняття кандидата на військову службу за контрактом.

Як діяти тернополянам у випадку надзвичайної ситуації

Кожен тернополянин переживає за себе та родину, якщо втіляться найгірші сценарії військових експертів. Міністерство культури та інформаційної політики розробило спеціальну брошуру, як поводити себе в надзвичайних ситуаціях. Переглянути брошуру можна за посиланням.

В інформаційному буклеті тернополяни зможуть знайти поради, що робити у випадку введення в країні надзвичайної ситуації, як правильно зібрати “тривожну валізу”, аптечку та інші речі. В електронному посібнику ви знайдете відповіді на найпопулярніші запитання та алгоритм дій у випадку запровадження сигналу “Увага всім”.

Так, “тривожна валіза” – це рюкзак, в якому мають бути речі першої необхідності на випадок екстреної ситуації. Зокрема, вам потрібно мати мінімальний набір одягу, серед якого обов’язково має бути теплий одяг, медикаменти, засоби гігієни, предмети самооборони, інструменти та продукти харчування.

До списку речей входять також документи, які рекомендується зберігати у водонепроникній упаковці, кредитні карти та готівка, ключі від будинку та автомобіля, мобільний телефон з зарядкою, ліхтарик, компас, годинник, пакет для сміття та інше.

Прогнози експертів щодо можливого наступу російських військ

Думки експертів про можливе масштабне вторгнення в Україну суттєво відрізняються. Так, британські експерти скептично оцінюють повідомлення представників американської влади про те, що Україні неминуче загрожує наступ Росії.

На думку політолога Марка Галеотті, страх вторгнення Росії в Україну має регулярний характер. Адже концентрація російських військ є значною, проте її недостатньо для повномасштабного вторгнення.

Головною метою може бути стримування України від наступу на сепаратистів Донбасу. Тому, дійсно передбачити наступ російської армії досить складно.

Не настільки позитивно налаштовані американські експерти. Американський фахівець Роб Лі вважає, що Вашингтон базує свою позицію на постачанні боєприпасів російським військам, що перебувають на кордоні з Україною. Ескалація може повторити грузинський сценарій 2008 року, коли Росія окупувала лише певну частину Грузії.

Таким чином, Росія прагне змусити Україну та НАТО змінити свою поведінку, шляхом погроз або мінімального застосування сили. Наприклад, це може бути наступальна операція або ж артилерійські обстріли із використанням установок або крилатих ракет.

Що загрожує Західній Україні

Окремі аналітики вважають, що наступ на Західну Україну може розпочатися через територію Білорусі. На думку військового експерта Ігоря Козія, територію Білорусі  можуть використати транзитом для проходження російської армії.

Оскільки білоруські дороги відзначаються високою якістю та ведуть до українського кордону, такий сценарій є досить ймовірним.

Тому, кордони України з Білоруссю повинні охороняти не лише прикордонна служба, але й прикордонні війська. В чотирьох прикордонних областях поліція перейшла на посилений режим роботи.

Населення цих регіонів проінформували та закликали повідомляти поліцію про будь-яких підозрілих людей чи незвичайні події. Також до місць, де можливий прорив українського кордону, підтягнули гелікоптери і броньовану техніку.

Заступник керівника МВС Євген Єнін запевнив, що вони готові використати всі засоби та сили аби не допустити провокацій на кордоні.