Середа, 6 Липня, 2022

Українці отримуватимуть водійські права по-новому

Незабаром для українців зміниться порядок отримання водійських прав. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді. Повідомляє «Ternopil.yes».

Парламентарі пропонують спростити та реформувати навчання майбутніх автомобілістів. Однак, здати теорію відтепер буде складніше.

Загалом документ передбачає три основні зміни. По-перше, українцям дозволять вивчати теорію не  в спеціалізованих автошколах. Автори закону пропонують дозволити особам, які мають намір отримати водійські права, самостійно вивчати Правила дорожнього руху. Адже наразі в інтернеті у вільному доступі є чимало навчальних матеріалів, в тому числі і відео-уроків. При цьому подібна практика успішно діє в європейських країнах.

Вивчати практику українці зможуть лише після успішної здачі теоретичного іспиту. В той же час зараз учні автошкіл переходять до практичних занять на дорогах одразу ж на другому тижні навчання, коли ще навіть не вивчені повністю дорожні знаки.

Окрім цього зараз існує чимала конкуренція між автошколами, які занижують вартість навчання, щоб залучити якомога більше учнів. При цьому якість навчання є досить низькою.

Часто автомобілісти не прикладають зусиль, щоб вивчити теорію і практику, розраховуючи на успішну здачу іспитів завдяки хабару. Всі ці ризики призводять до численних дорожньо-транспортних пригод та зниження рівня безпеки на дорогах.

Також зміняться терміни перездачі теоретичного іспиту. На сьогодні діє закон, який передбачає можливість перездати іспит через п’ять днів. Автори законопроекту пропонують надати можливість учням перездавати теоретичний іспит лише через три місяці. Щоправда, стосуватиметься це тих автомобілістів, які вивчали Правила дорожнього руху самостійно.

Юристи вважають, що потрібно внести в документ ще один пункт, який передбачатиме автоматичне анулювання прав у випадку наявності у водія більше десяти порушень Правил дорожнього руху.