Четвер, 12 Травня, 2022

За водіння в нетверезому стані тернополянам загрожує кримінальна відповідальність

З сьогоднішнього дня суттєво збільшилися штрафи за водіння в нетверезому стані. Окрім цього за це передбачена кримінальна відповідальність, що тягне за собою судимість. Повідомляє «Yes-Ternopil».

1 липня набув чинності закон, яким запроваджується термін кримінальні проступки. Зокрема, під його визначення підпадатиме керування транспортними засобами під впливом алкоголю чи наркотиків.

Від сьогодні Кримінальний кодекс доповнено ще однією статтею – 286-1, яка передбачає цілий ряд кримінальних правопорушень. Це і керування під впливом алкоголю, передача керування автомобілем чи іншим транспортним засобом особі, яка перебуває під впливом алкоголю чи наркотиків, відмова водія від проходження освідування на стан сп’яніння, а також вживання водієм алкоголю після ДТП.

Якщо водія вперше впіймають на керуванні транспортним засобом під впливом алкоголю чи наркотиків, йому загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень та позбавлення водійських прав до трьох років. У випадку повторного порушення штрафи суттєво зростуть – до 51 тисячі гривень. Також водія-порушника позбавлять права керувати транспортними засобами від двох до трьох років.

Подивимося, чи вплине це на свідомість водіїв, оскільки штрафи розміром 10 тисяч гривень та притягнення до адміністративної відповідальності мало кого лякали. Адже статистика залишається невтішною.

Наприклад, лише за минулий рік майже на двох тисяч жителів Тернопільщини склали адміністративні протоколи про притягнення до відповідальності за керування у нетверезому стані. 

Нерідко саме алкоголь стає причиною смертельних дорожньо-транспортних пригод. В Тернопільській області в 2019 році зафіксували 2293 аварії, в яких загинуло 107 людей. При цьому з цієї кількості 307 аварій трапились через те, що водії сіли за кермо у стані алкогольного сп’яніння.