П’ятниця, 20 Травня, 2022

Важливо для тернополян: в Україні скасують військовий призов

В Україні мають намір створити професійну армію та повністю відмовитися від строкового військового призову. Про відповідне рішення заявив президент Володимир Зеленський. Повідомляє «Yes-Ternopil».

В парламенті розпочали підготовку законопроєкту про скасування військового призову. У випадку прийняття через два роки відбудеться поступовий перехід на контрактну форму військової служби.

Тобто призов для жителів Тернопільщини скасується з 1 січня 2024 року. Натомість  як альтернативу військової служби запровадять модель інтенсивної системи військової підготовки.

До того ж військовослужбовцям планують значно підвищити зарплату. Щоправда, розмір підвищення президент не озвучив.

Варто додати, що 21 грудня 2021 року в Тернопільській області завершився осінній призов на строкову військову службу. Загалом територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Тернопільської області до військових частин Збройних Сил України відправлено 303 призовники.

Окрім стандартних вимог юнаків додатково перевіряють на наявність коронавірусу, проводячи експрес-тести. Військовими комісаріатами проводиться призов юнаків з Тернопільщини віком від 18 до 27 років. При цьому термін служби залежить від наявності вищої освіти.

Зокрема, якщо в жителя Тернопільщини наявна вища освіта, термін служби складатиме 12 місяців, без вищої освіти – 18 місяців. При цьому призовників не направляють в зону проведення Операції Об’єднаних Сил.

Призовники отримують щомісячну грошову допомогу, що коливається від 350 до 700 гривень. Після проходження служби й звільнення в запас виплачують одноразову грошову допомогу від 2800 до 5600 гривень.

У військовому комісаріаті Тернополя зазначають,  навіть якщо призовник не отримав повістку, він зобов’язаний самостійно з’явитися на призовну дільницю.