П’ятниця, 20 Травня, 2022

У Тернополі протестували проти політичних переслідувань

У Тернополі під стінами обласної адміністрації та ради зібралися протестувальники. Вони вирішили підтримати київських активістів, які виступали проти політичних переслідувань та знищенню демократію. Тобто, протестувальники підтримали п’ятого президента України Петра Порошенка, якого підозрювали у державній зраді та сприянні терористичних організацій у 2014-2015 роках. Вони вважають це політичним переслідуванням. Детальніше про акцію читайте на сайті yes-ternopil.

Що вимагають?

Учасник акції Роман Данилюк ствердив «Тернопіль 1», що не зміг поїхати до Києва на мітинг, тому вирішив зробити це в Тернополі спільно з однодумцями. 

Протестувальники зазначили, що їм не все одно на майбутнє держави і тому вирішили прийти і висловити свою думку. Вони підкреслили, що мова не йде саме про Петра Порошенка, а про усіх, хто зазнав політичних переслідувань. Це стосується справи Шеремета, Софії Федини, Марусі Звіробій і Тетяни Чорновіл.

Активіст Михайло Паламарчук розповів телеканалу, що український народ відрізняється від російського і білоруського, які можуть терпіти диктаторів багато часу. На його думку, українці не допустять політичних переслідувань і загроз демократій. Для цього і прийшов на акцію протесту. 

Мітингувальники ствердили, що важливим завданням влади повинно бути зміцнення кордонів держави на різних позиціях. Тоді як справа проти Петра Порошенка – це даремне витрачання  часу та замовчування справжньої загрози – нападу Росії. За словами активістів, вони будуть і надалі приходити на мітинги, якщо до них не будуть прислухатися.

Олександр Варакута підкреслив «Тернопіль 1», що ніякого «русского мира» не може бути, тільки єдина соборна держава – Україна. Активісти протестують проти прихованої капітуляції.

У чому підозрювали Петра Порошенка?

Фото – ТАСС

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року заступник генпрокурора України Олексій Симоненко оголосив підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку. Втім, на той час Порошенко перебував за кордоном, тож вручити її працівники Державного бюро розслідувань не змогли. 

Його звинуватили у «вугільній справі», яка полягає у схемі постачання вугілля з окупованих ЛДНР територій. У справі , крім Петра Порошенка, фігурує політик Віктор Медведчук, бізнесмен Сергій Кузяра та колишній міністр енергетики Володимир Демчишин. 

Зокрема, Порошенку інкримінують сприяння терористичним організаціям і державну зраду. Сам експрезидент вважає справу політично вмотивованою. 

Вранці 17 січня прибічники п’ятого президента зустріли його в аеропорту Києва. Вони принесли з собою синьо-жовті прапори , символіку партії «Європейська солідарність» і увімкнули український гімн. Подякувавши за підтримку своїм прихильникам, експрезидент подався до Печерського суду Києва, де йому мали обрати запобіжний захід. Втім, розгляд справи розтягнувся на весь день, тож все перенесли на 19 січня. 

Суд оголосив Порошенку запобіжний захід – особисте зобов’язання з’являтися до суду за викликом слідчого чи прокурора. Також Порошенко повинен був здати свій паспорт і не виїжджати з Київщини до 19 березня без дозволу прокурора чи слідчого.