П’ятниця, 20 Травня, 2022

Які зарплати отримуватимуть голови громад на Тернопільщині?

Чиновники на Тернопіллі виписали собі премії та надбавки на професійні і державні свята, грошові презенти на ювілеї. Це сталося під час прийняття місцевого бюджету на 2022 рік. Далі на yes-ternopil.

Які зарплати отримуватимуть у Бучачі?

«Тернопіль 1» повідомляє, що в деяких містах Тернопільщини виділили десятки мільйонів гривень на зарплати працівникам. Зокрема, депутати Бучацької міської ради виділили на утримання апарату 33 мільйони 87 тисяч 250 гривень. Офіційним рішенням сесії вирішили, що на оплату комунальних послуг скерують 2 мільйони 86 тисяч гривень. На купівлю канцелярських засобів – 2 мільйони 453 тисячі 150 гривень, на комп’ютерну техніку – 200 тисяч. На створення технічної документації скерували один мільйон. 

Втім, велику частину коштів скерували саме на зарплати. Один рік діяльності Бучацької міськради вартуватиме 28 мільйонів 543 тисячі 100 гривень. «Тернопіль 1» з’ясувало, що в апараті працює 59 людей, серед яких – голова, заступники, спеціалісти різних відділів і секторів, прибиральники і водії. На одну людину протягом року припадає 484 тисячі гривень, тоді як на місяць – вийде по 40 тисяч гривень.  Голова громади Віталій Фреяк у коментарі «Тернопіль 1», що такі цифри є фейковими і загалом у бюджеті передбачено 18 мільйонів, з яких на зарплати – 3, 9 мільйона гривень. 

Яку зарплату виписали чиновнику в Микулинцях?

Фото – Газета “ День”

Начальник фінансового відділу від Микулинецької громади отримуватиме 110%  посадового окладу кожного місяця. Протягом року чиновник матиме змогу виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення співробітникам свого відділу. Голова селищної ради Іван Слободян на запитання журналістки «Тернопіль 1» про зарплату начальника фінвідділу, сказав, що треба перевірити у бухгалтерії. Слободян зазначив, що вирішили виписати премію начальнику, оскільки у нього була низька зарплата в розмірі 10 тисяч. Тож вирішили його мотивувати у такий спосіб. Голова селищної ради наголосив, що начальник фінвідділу отримуватиме трохи більше 17 тисяч гривень. 

Скільки коштів отримуватимуть посадовці Підволочиська?

Підволочиські чиновники, як дослідило «Тернопіль 1», теж не обділило себе.  Виписали собі щомісячні надбавки, премії і виплати до державних і професійних свят, на оздоровлення, а ще матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. 

Голови Підволочиської селищної ради Віталія Дацка чи його заступників не виявилося на роботі, коли «Тернопіль 1», хотіли взяти у нього коментар стосовно захмарних зарплат. Журналісти звернулися за коментарем до секретарки, вона пообіцяла надіслати якісь дані. Проте, за пів години вона передумала і відмовилася від коментарів, посилаючись на те, що вказівки зверху не було. А на питання, де голова ради в робочий час, відповіли, що їздить по селах громади спільно з якимось народним депутатом. Журналістам «Тернопіль 1» не вийшло додзвонитися до Віталія Дацка. «Тернопіль 1» також знайшли петицію на сайті Підволочиської громади про скасування рішення селищної ради про преміювання голови. Петиція набрала потрібну кількість голосів. Тож до кінця місяця повинно пройти громадське обговорення цього питання.