П’ятниця, 20 Травня, 2022

Тернополяни отримають соціальну допомогу з міського бюджету

Допомога малозабезпеченим тернополянам – це наш важливий соціальний обов’язок вважає виконавчий комітет тернопільської міської ради і тому вирішила допомогти цим людям. Таке рішення було прийнято 26 січня, в середу. Детальніше про ініціативу міста розповість yes-ternopil.com.ua.

Як повідомляє сторінка тернопільського міського голови Сергія Надала, підтримка соціально незахищених тернополян це важлива місія для всіх чиновників міста. А тому виконавчий комітет міста, куди до речі входять мер, його заступника, старости сіл, що входять до тернопільської громади, секретар ради, представники ДПС, поліції міста, прийняв рішення допомогти тернополянам, які поребують цієї допомоги.

Про соціальну допомогу

26 січня виконком вирішив надати безготівкову грошову та адресну допомогу. Її отримають 166 мешканців громади. Кожен отримає 2018 грн. Загальна сума 325 тис. грн. Також ще 362 тернополянина отримають безготівкову допомогу на 50% відшкодування за комунальні послуги, але в межах їх споживання. Також допомога очікує 100 членів ветеранів війни в Афганістані. Вони отримають 50 тис. грн. або по 2000 на кожного ветерана. Допомога цим людям буде присвячена виведенню військ СРСР з цієї гірської країни. Справа в тому, що українці брали участь в цій війні, окупації країни, а тому тепер можуть отримувати міську допомогу. Так зазначив в своєму дописі Сергій Надал. А ще сказав, що список людей, які мають право на допомогу від міста надають громадські організації, а тому міська рада не впливає на них.

Крім, разової допомоги тернополяни мають можливість отримати кошти на лікування. Для цього потрібно подати заяву на ім’я міського голови і додати копію паспорту, ідентифікаційний код та довідку з лікувального закладу.

Збільшено розмір аліментів

Мешканці Тернопільщини також можуть тепер отримувати більшу суму аліментів на утримання дитини. Аліменти – це харчування, одяг, та інші побутові потреби людини. 26 січня Верховна рада України прийняла закон, який вносить зміни до Сімейного кодексу і зобов’язує виділяти на утримання дитини не менше 50% прожиткового мінімуму. Раніше було 30%. Вік дитини значення не має. Сума аліментів залежатиме від кількості родичів, які утримують дитину. Це вказано в законі. В той же час закон вказує, що сукупний розмір аліментів має бути достатнім для забезпечення повного, комплексного та гармонійного розвитку дитини. Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум від 2100-2272, від 6 до 18 років від 2618 до 2833 грн. Фінансове навантаження на одного з батьків таке:до 6 років – 1050-1136, від 6 до 18 років – 1309-1416 грн.

Отже, тернопільська міська рада вирішила збільшити підтримку малозабезпечених тернополян. Загалом краяни отримають 375 тис. грн. готівкою, а ще зможуть компенсувати свої витрати на комунальні послуги. Також збільшується розмір аліментів на дитину. А тому тернопільські діти, які ростуть без належної уваги усіх батьків, тепер матимуть більше коштів на придбання одягу та харчів.