Неділя, 22 Травня, 2022

Тернопільська обласна рада виступила проти обов’язкової вакцинації

Депутати Тернопільської обласної ради звернулися до Президента та Верховної Ради з проханням не допустити порушення прав невакцинованих жителів області. Повідомляє yes-ternopil.com.ua.

В Тернопільській обласній раді вважають, що кожен українець повинен самостійно вирішувати чи вакцинуватися. При цьому це повинно проходити без будь-якого примусу та санкцій з боку держави, детально зваживши всю отриману інформацію з приводу вакцинації.

Тому, в питанні подоланні пандемії коронавірусу держава повинно зважати на Конституцію. Особливо обурили депутатів обласної ради нещодавні дії Міністерства охорони здоров’я. Зокрема, в міністерстві затвердили перелік професій, представники яких обов’язково мають пройти вакцинацію.

Наказ призведе до того, що буде порушено право українців на добровільність щеплення. Також порушено праву на працю працівників низки професій серед яких педагоги, науковці та працівники органів виконавчої влади.

Дії держави в Тернопільській обласній раді називають соціальним тиском. Відповідно це призведе до напруги в суспільстві та загострення суперечностей. Депутати вважають, що в кінцевому результаті обов’язкова вакцинація може навіть призвести до припинення надання медичної допомоги невакцинованим. А це в умовах війни є неприйнятним.

Варто додати, що слідом за педагогами змусять вакцинуватися і представників інших професій. Зокрема, Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, представники яких обов’язково мають пройти вакцинацію.

Так, до 9 грудня мають отримати щеплення працівники сфери соціальних послуг, підприємств та організацій, які мають стратегічне значення для економіки, а також працівники підприємств, що перебувають в управлінні центральних органів виконавчої влади. Звільнятимуть від вакцинації лише тих жителів Тернопільщини, які мають абсолютні протипоказання до щеплення від коронавірусу.