П’ятниця, 20 Травня, 2022

Стали відомі імені посадовців-хабарників з Тернопілля

Очільники територіального управління Державного Бюро Розслідувань розкрили найрезонансніші справи поточного року, які проводили на території Тернопільської області. Серед них – чимало корупційних схем і одіозних розслідувань, пише yes-ternopil.com.ua.

Які справи розслідували?

Повідомляється, що на Тернопільщині спеціалісти розслідували 634 кримінальних провадження. Вже закінчили досудове розслідування і скерували до суду 95 проваджень. Тоді як вирок оголосили у 31 справі. На Тернопільщині пріоритетними напрямками діяльності ДБР були розслідування екологічних, корупційних і військових злочинів. Йдеться про 15 кримінальних проваджень, які зафіксували у галузі охорони навколишнього середовища.

У яких сферах вчиняли правопорушення?

Фото – ДБР

Директор Державного бюро розслідувань у Тернопільській області Руслан Ляшко ствердив, що було відкрито 12 проваджень по корупції, 5 – по бюджету, 5 – екологічні злочини. Встановлені збитки –  6,2 мільйона гривень.  Причиною є незаконне вирубування і збут лісу на території Тернопілля.  У ході досудового розслідування відшкодували один мільйон гривень. 

Відомо, що працівники ДБР скерували до суду 5 проваджень. А ще одного з посадовців Тернопільщини спіймали на хабарі. Тож до суду спрямували обвинувальний акт стосовно колишнього керівника Чортківської податкової інспекції. У підприємця екс-посадовець вимагав один мільйон гривень. 

Руслан Ляшко зазначив, що на хабарі спіймали і повідомили про підозру двом керівникам відділів Держспоживслужби. Справу скерували до суду. Вони теж вимагали і отримували хабарі. Один керівник відділу – тисячу доларів, а інший – 14 тисяч гривень. Кошти вимагали за безперешкодне фітолабораторне дослідження товарів, що є необхідною вимогою для експорту.

Співробітники територіального управління ДБР на Тернопільщині  просять населення інформувати про кримінальні правопорушення для того, щоб таких випадків зловживання службовими обов’язками було менше у нашій області. Щоб це зробити, потрібно зателефонувати за номером – 0800 3503 56.

Зазначимо, що очільник Львівського управління Державного бюро розслідувань Руслана Ляшка напередодні повідомив, що голову обласного управління лісового та мисливського господарства Олега Яремка мають звільнити з посади. 

Журналісти Суспільного телефонували в обласне управління і в Державне агентство лісових ресурсів України. Там зазначили, що зараз немає такої інформації. Вони попросили відправити їм інформаційний запит. У департаменті стратегічних розслідувань України  «Суспільному» ствердили, що наступного тижня нададуть таку інформацію.

Нагадаємо, що в жовтні поточного року речниця ДБР Ольга Чиканова заявила, що очільника одного з підприємств лісового господарства і заступника начальника обласного Департаменту стратегічних розслідувань затримали за хабарі. Під час обшуків у будинках і на робочих місцях затриманих виявили та вилучили близько 90 тисяч доларів.