Неділя, 22 Травня, 2022

Найважливіші рішення сесії обласної ради: харчування дітей і біатлонна база

В нас демократична країна і всі гілки влади мають свої повноваження і рівень можливостей. Верховна рада працює над загальнодержавними питаннями, обласні ради вирішують, як буде розвиватися область, а міська рада – відповідно регулює життя міста. Зосередимось на діях обласної ради, адже відбулось п’яте пленарне засідання другої сесії. Про це детальніше розповість yes-ternopil.com.ua.

Як повідомляє видання Тернополяни, рада прийняла ряд важливих рішень, щодо харчування дітей, їх оздоровлення та розвитку біатлону в області.

Оздоровлення дітей

В нашій області 62410 дітей належать до пільгових категорій. Згідно програми оздоровлення та відпочинку всі вони мають право хоча б 1 раз в рік оздоровитись за рахунок бюджетних коштів. Вартість оздоровлення однієї дитини 7980 грн. Планується, що таке дитина буде відпочивати 21 день, а отже витрати на її оздоровлення складатимуть 380 грн. в день. Ціллю програми є доступність послуг з оздоровлення дітей, допомога дітям з інвалідністю, розвиток мережі дитячих закладів відпочинку. Завдяки програмі діти зможуть оздоровитися, заклади відпочинку отримають відповідні кошти на покращення своєї роботи, куди входить санітарно-епідеміологічний стан, пожежна безпека, матеріально-технічна база, культурологічна та туристична програма й інше.

Вартість дитячого харчування

Також обласна рада обговорила і прийняла рішення, щодо вартості харчування для дітей. Перш за все на 2021 та 2022 рік визначено, що харчування в школах, дитячих будинках буде 5-ти разовим. Якщо дитина має вік 6-11 років, то на її харчування виділяється 85,17 грн., якщо вік від 11 до 14 років – то 95,46 грн., а якщо вік 14 – 18 років, то вже 101,61 грн. Контролювати виконання цього рішення буде депутатська комісія з питань освіти.

Біатлон

Також депутати вирішили створити комунальну установу під назвою «Тернопільська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з біатлону». Вона матиме відділи з біатлонну, кульової стрільби, а також лижних перегонів. Затверджено її статут. Кошти на функціонування буде виділено з обласного бюджету. Тут будуть фізично розвивати, оздоровлювати, навчати само реалізовуватися, набувати навичок здорового способу життя і головне готуватимуть спортсменів для олімпійського резерву. Буде знаходитися школа в Підгородньому. Виконуючим обов’язки директора призначено Степанюка О. І. Постійного керівника отримала обласна дитяча дитячо-юнацька школа з зимових видів спорту. Директоркою стала українська біатлоністка Світлана Крикончук.

2022 р.

Наступний рік в Тернопільській області буде мати назву імені Соломії Крушельницької та УПА. Так вирішили депутати. Також планують відзначити 140-річчя народження українського історика, філософа, політолога В’ячеслава Липинського.

Отже, депутати активно працювали. Крім, зазначених вище питань вдалося закрити питання по оплаті праці працівників психологічних диспансерів, аеропорту, енергоносіїв.