Середа, 6 Липня, 2022

На Тернопільщині можуть запровадити адаптивний карантин

Тернопільська область продовжує знаходитися на верхніх рядках антирейтингів за найвищим рівнем захворювання на COVID-2019. Сьогодні під час позачергового засідання уряду було прийнято рішення про продовження карантину до 22 травня, проте з деякими пом’якшеннями. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що ті області, де є найвищий рівень інфікування, підуть на так званий «адаптивний карантин». Поряд з Чернівецькою, Івано-Франківською та Київською областю, нововведення може зачепити і Тернопільщину.

Зокрема, в цих регіонах не буде такого пом’якшення як в інших. Тому, уряд вирішив запровадити механізм адаптивного карантину, який дозволить в різних областях запроваджувати більші чи менші обмеження залежно від епідеміологічної ситуації.

Тобто, якщо влада спостерігатиме негативну тенденцію, тоді обмеження звужуватимуть. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, після введення адаптивного карантину, відповідальність за сплеск хвороби в такому випадку нестиме місцева влада.

Варто додати, що з 11 травня за рішенням уряду в Україні частково пом’якшують карантин. Зокрема, відкриють парки та сквери, відновлять роботу перукарні, салони краси та заклади громадського харчування, які зможуть працювати лише на виніс. Також відкриють музеї, бібліотеки, стоматології та сервіси побутової техніки. В той же час дозволять оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами. Детальний список дозволених робіт оприлюднить на протягом двох днів.

Подивимось, в якому обсязі знімуть обмеження в Тернопільській області. При цьому в регіоні щоденно зростає кількість хворих на COVID-2019. Лідером на Тернопільщині є Кременецький район, який за декілька днів зумів обігнати Монастириський район.