Понеділок, 16 Травня, 2022

На Тернопільщині в одному з районів можуть оголосити надзвичайний стан

З кожним днем ситуація в Кременецькому районі лише загострюється. У місті Почаїв, де знаходиться Почаївська Лавра, щодня реєструють нові випадки коронавірусу. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Протягом минулої доби в Кременецькому районі підтвердили 27 випадків COVID-2019. В зв’язку з цим в районній державній адміністрації провели позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

За результатами засідання вирішили максимально посилити заходи надзвичайної ситуації. А також звернутися до органів центральної влади з проханням запровадити надзвичайний стан через раптовий спалах коронавірусу.

За словами виконуючого обов’язки голови Кременецької РДА В’ячеслава Онишкевича, в районі налічується 110 хворих на COVID-2019. Якщо ситуація впродовж наступних п’яти днів продовжить ускладнюватися, місцева влада змушена буде звернутися за ініціюванням процедури надзвичайного стану.

При цьому очільники району вже не знають як зупинити поширення хвороби та не володіють для цього достатніми силами і засобами. В’ячеслав Онишкевич висловив припущення, якби протестувати у Почаєві хоча б півтисячі місцевих жителів, результати могли вжахнути.

Варто додати, що з 22 квітня у містечку Почаїв, де й спостерігається спалах коронавірусу, перекриті усі в’їзди та виїзди. Місто практично відрізане від світу. Пов’язане стрімке поширення хвороби з недотриманням людьми карантинних обмежень на Вербну неділю та на Великдень. Незважаючи на заборону проведення богослужінь, Почаївська Лавра не зачинялась та закликала вірян відвідати святкову службу. Лише за чотири дні кількість хворих у місті збільшилася удвічі.

Однак, про появу коронавірусу в Лаврі повідомляли ще наприкінці березня молдавські ЗМІ. Зокрема, у чотирьох паломників з Молдови після повернення додому виявили COVID-2019. В Почаївській Лаврі інформацію категорично заперечували. В той же час вже чимало священників Лаври проходять лікування від коронавірусу в київських лікарнях.