Середа, 6 Липня, 2022

В Україні планують змінити пенсійний вік для жінок

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким передбачається внесення змін в Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Про це розповіли у прес-службі парламенту. Повідомляє «Ternopil.yes».

В першу чергу зміни стосуватимуться пенсійного віку жінок. Так, у випадку прийняття документу, жінкам дозволять виходити на пенсію до 2022 року при досягненні віку 55 років. Однак це можливо буде зробити лише при наявності 30-літнього страхового стажу та за умови звільнення з роботи.

Наразі президент Володимир Зеленський вніс до законопроекту свої пропозиції і документ направили на розгляд комітету.

Слід зазначити, що нещодавно в парламенті запропонували українцям альтернативний вид пенсії, а саме – самостійно накопичувати на майбутню старість, зберігаючи гроші на спеціальних банківських рахунках. Однак, українці наразі не надто довіряють такому виду накопичення. Загалом на 1 січня цього року в недержавних пенсійних фондах знаходилося лише 2,7 мільярди гривень.

Альтернативна пенсія має ряд своїх переваг: по-перше, приватні пенсійні рахунки не оподатковуються, вартість їхнього обслуговування є досить невеликою, кошти автоматично зараховуються у накопичувальну пенсійну систему.