Вівторок, 5 Липня, 2022

Стало відомо, на скільки зросте мінімальна зарплата

З 1 січня на українців чекає чергове підвищення зарплати. Верховна Рада готується розглянути проект держбюджету на наступний рік. Проте, вже сьогодні відомо, які цифри заклали народні обранці в головному фінансовому документі. Про це розповіли у прес-службі парламенту. Повідомляє «Ternopil.yes».

Загалом мінімальну заробітну плату підвищать на 550 гривень і вже з наступного року вона становитиме 4723 гривні. На думку міністра фінансів Оксани Маркарової, такі цифри повністю відповідають показникам зростання. Також очільниця міністерства зазначила, що підвищення зарплати є досить суттєвим і головним завданням її відомства є забезпечення економічного зростання в Україні.

Слід зазначити, що відповідно до умов нової пенсійної реформи зростання зарплати впливатиме і на ріст пенсій. Так, формула розрахунку пенсій виглядає наступним чином: середню зарплату за останні три роки множать на співвідношення особистої зарплати до середньої, після цього суму множимо на кількість відпрацьованих років та на 1 відсоток.

Оскільки з мінімальною зарплатою відповідне зросте і середня зарплата у вашому регіоні, це призведе і до підвищення пенсійних виплат. Разом з мінімальною зарплатою збільшаться й інші соціальні виплати.