Вівторок, 5 Липня, 2022

В Україні відтермінували штрафи для власників євроблях

Партія «Слуга народу» таки виконала свою передвиборну обіцянку і подала на розгляд парламенту законопроект про чергове відтермінування штрафів для власників авто на іноземній реєстрації. Повідомляє «Ternopil.yes».

Парламент повністю підтримав законопроект: свої голоси за документ віддали 284 народні обранці. Закон вступить в силу з дня його офіційного опублікування.

Парламентарі збільшили термін, протягом якого власники євроблях зможуть розмитнити свій автомобіль без сплати штрафних санкцій. Раніше термін становив 270 днів, після прийняття закону – 360 днів. Кінцевий строк розмитнення транспорту припадає на 20 листопада 2019 року. Однак, пройти процедуру розмитнення власники «євроблях» можуть лише за стопроцентними ставками акцизного збору.

Варто додати, що з 22 серпня почали діяти штрафи для тих водіїв, які не встигли розмитнити свої автомобілі. На даний час штрафи відтермінували. Проте, є й неприємна новина: після 20 листопада штрафні санкції суттєво зростуть.
Зокрема, за порушення митного режиму від 10 до 20 днів водіїв змусять заплатити 17 тисяч гривень, від 20 до 30 днів – 85 тисяч гривень, понад 30 днів – 170 тисяч гривень.

Загалом в Україні досі не розмитнені близько 300 тисяч автомобілів на іноземній реєстрації.