П’ятниця, 13 Травня, 2022

Пенсійна реформа від Зеленського: українці зможуть виходити на пенсію, коли захочуть

В команді Володимира Зеленського мають намір реформувати і пенсійну систему, яка вже давно потребує суттєвих змін. В президента вважають, що пенсіонери мають виходити на заслужений відпочинок не за віком, а за бажанням. Повідомляє «Ternopil.yes».

Так, пенсійна реформа минулої влади боляче вдарила по українцям, які тепер змушені працювати додатково ще декілька років, щоб мати можливість отримувати пенсію. Нововведення від команди реформаторів Володимира Зеленського торкнеться як українців, які ось-ось вийдуть на пенсію, так і тих, кому ще працювати багато років.

Нова влада запустить другий етап пенсійної реформи, який стосуватиметься змін щодо порядку виходу на пенсію. Зокрема, відбудеться перегляд пенсійних виплат для українців, які лише заробляють страховий стаж. Планується створення накопичувальної пенсійної системи.

Проте, найголовнішим нововведенням реформи буде запровадження виходу українців на пенсію, тоді, коли вони виявлять бажання – як до, так і після досягнення пенсійного віку. Наразі пенсійний вік для жінок становить 59 років, для чоловіків – 60 років.

Однак, вимога щодо необхідного трудового стажу залишиться. Якщо українець накопичить 35 років страхового стажу, він може йти на пенсію, не чекаючи досягнення певного віку.

Не забули реформатори і про українців молодших 40 років, які вже зараз задумуються про майбутню пенсію. Так, її розмір залежатиме від того, скільки людина пропрацювала. Наприклад, якщо українець виявить бажання раніше вийти на пенсію, він отримуватиме менші виплати, щоправда довший період часу.

Накопичувальну пенсійну систему скоріше всього віддадуть у приватні руки, однак її функціонування відбуватиметься під контролем Пенсійного фонду. У Володимира Зеленського зазначають, що український пенсіонер більше не буде жебраком.