П’ятниця, 20 Травня, 2022

Навіщо міська рада впроваджує “Електронний кабінет тернополянина”?

«Електронний кабінет тернополянина» — багатофункціональний ресурс, що розпочне працювати з лютого 2021 року в тестовому режимі. Міський голова Тернополя представив проєкт на зустрічі з пресслужбами, yes-ternopil.com.ua.

Муніципальні послуги Тернополя у загальному доступі

За допомогою онлайн впровадження можна записатися до лікаря, зареєструвати дитину до школи, оплатити комунальні послуги. Після виконання потрібної функції, тернополянин отримує копію документа будь-якого рішення міської ради, депутатських комісій, виконавчого комітету, органів місцевого самоврядування, рішення пленарних засідань, розпорядження міського голови тощо. Користувач ресурсу має змогу перевірити інформацію з Реєстру громади і побачити скільки людей зареєстровано за подібною адресою.

На сайті створили 8 блоків для муніципальних послуг: медичних, комунальних, транспортних, освітніх тощо.

Про проєкт «Електронний кабінет тернополянина» розповів міський голова Сергій Надал і Мар’яна Зварич, начальниця управління цифрової трансформації та комунікації із засобів масової комунікації Тернопільської міської ради.

Ресурс поки що запустили тільки у тестовому режимі, але за наступні місяці планують додати більше послуг, а ще покращити якість тих, які вже існують. У пресслужбі прокоментували, зареєструватися на сайті легко. Для цього треба створити особистий кабінет за допомогою електронного підпису. Також є варіант авторизації через соціальні мережі.

Інфопанель для тернополян

Дашборди є важливою функцією «Електронного кабінету тернополянина». Це аналітичні панелі, де міститься інформація про дитячі майданчики, пожежну ситуацію у громаді, місця вивозу сміття тощо. Іншими словами — розумні звіти у реальному часі від менеджерів або керівників, щоб користувач орієнтувався у найактуальніших даних.

Якщо ви бачити слово «дашборд» вперше – не лякайтесь. Це ті самі екрани в машині, де водій бачить скільки залишилось бензину. Або фінансові програми з графіками на чорному фоні, щоб спостерігати за курсом валют. Надається багато кольорових діаграм і таблиць.

Суть у комфорті та простоті використання. Завдяки візуальному оформленню користувач краще сприймає інформацію, до того ж, ресурс підбирає дані індивідуально під кожного.  Це майже як звіт, тільки у динамічнішій формі. Після реєстрації на електронну пошту буде приходити розсилка з останніми новинами щодо цього «Електронної карти тернополянина».

Перші користувачі поділилися враження про дашборд. Сказали, що треба лиш подивитися на екран і все одразу стає зрозуміло. Пропонуються аналітичні, стратегічні та оперативні звіти.

Про відгуки роботи ресурсу

До травня 2021 року кожен користувач може подати свою пропозицію щодо вдосконалення роботи ресурсу. На сайті створена окрема форма для думок тернополян. Після її заповнення, документ треба надіслати на електронну пошту пресслужби. Адже найважливіша мета його роботи — комфорт жителей міста Тернопіль.