Понеділок, 23 Травня, 2022

Тарифи на тепло, аеропорт і заборонені канали: про що говорили на сесії Тернопільської облради?

3 лютого Тернопільська обласна рада зібралася на перше пленарне засідання у 2021 році. Депутати Тернопільської облради затвердили статути, визначили капітали і затвердили рішення про спільну власність територіальних громад Тернопільщини, а також прийняли інші рішення на наступний період. Далі на yes-ternopil.

При прийнятті рішень депутати керувалися четвертою і шостою статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Культурна сфера

Депутати розглянули клопотання комунальної установи щодо змін у культурній сфері. «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини»  подав ініціативу №069 до облради 8 грудня 2020 року. На засіданні затвердили статут комунальної установи в новій редакції. Директор музею Євген Фільм одержав доручення на проведення держреєстрації нового документа.

Петриківський обласний геріатричний пансіонат, що займається лікуванням і утриманням осіб літнього віку, також оновив статут відповідно до законодавства України.

Щодо наступних установ ухвалили ті самі документи: Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань, Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації, Заліщицький дитячий центр реабілітації, Чортківський обласний комунальний шкірно-венерологічний диспансер, Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації.

Регламент Тернопільської облради VII скликання

У затвердженому документі прописано організацію планування роботи облради, порядок денний, права та обов’язки депутатів, порядок прийняття рішень.

Також у статуті вказано, що тернополяни вважають неприпустимим відновлення імпорту газу і електроенергії з Російської Федерації. Депутати написали звернення до Президента України, Кабміну, Верховної ради. У документі вказали, що закликають урядовців утриматись від прийняття будь-яких рішень з цієї ситуації.

Тарифи на теплову енергію

Тернопільські депутати підтримали ідею щодо коригування тарифів на теплову енергії. Востаннє схоже рішення приймали 25 вересня 2020 року.

Охорона навколишнього природного середовища

З 2021 по 2027 роки на Тернопільщині буде діяти оновлена програма охорони довкілля. Багато уваги будуть приділяти очищенню навколишнього середовища, збалансують використання природних ресурсів.

Екологічна ситуація в Тернопільській області

Тернопільщина вирізняється з-поміж інших областей тим, що у цій місцевості є багато проблем забруднення довкілля. Природоохоронна діяльність недостатньо уваги приділяє розвитку екології, сталого розвитку території. Статистика часто є недостовірною. Саме тому депутати вважають за потрібне ввести додатковий контроль за атмосферними викидами стаціонарних і пересувних джерел. Планують більше контролювати підприємства, експлуатацію автомобільного транспорту.

Особливу увагу приділять скидам забруднених стічних вод у водойми. Щоб змінити ставлення жителів Тернопільщини до навколишнього середовища, введуть просвітницьку та наукову діяльність, поступово залучатимуть громадськість до природоохоронних дій завдяки інформуванню населення.

Серед розглянутих питань: якість повітря, управління відходами, розвиток екомережі, збереження біорізноманітності, якість поверхневих і підземних вод, адаптація до змін клімату та інші.

Екологічний податок

Депутати Тернопільської обласної ради прийняли звернення до Верховної Ради України щодо розподілу бюджету податку екології. Все пов’язано зі мною відсотків зарахування екологічного податку. Місцевому бюджету зараховується 55%, а державному — 45%.

Депутати мають намір зініціювати зміни до Бюджетного кодексу України.

Нові книги в тернопільську освіту

Книги, рекомендовані Національною академією педагогічних наук України, частіше з’являтимуться у Тернопільських закладах освіти. Наприклад:

  • «Конфліктогенність соціальних уявлень: виклики націєтворенню» Жовтянська В.В., Кухарук О.Ю.
  • Монографія «Зустріч зі смертю: спосооби організації життєвого досвіду» Мирончак К.В.
  • Практичний посібник «Фільманаліз у роботі психолога» Чаплінська Ю.С.
  • Навчально-методичний посібник «Медіакультура: викладання в старших класах»
  • Методичні рекомендації «Діагностика самовизначення щодо майбутньої професії обдарованих учнів ліцею» Мельник М.

Багато рідкісних матеріалів передані до Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Зміни у бюджеті

Громадський бюджет м. Чорткова збільшується на 400 тисяч гривень, м. Шумськ — на 390 тисяч гривень завдяки зменшенню нерозподілених коштів освітньої субвенції.

Антитерористичні заходи на 2021 рік

Тернопільські депутати мають на меті забезпечити захист громадян від диверсій, терористичних атак. Багато уваги зосередили на протидії незаконній діяльності. Періодично будуть проводити перевірки для виявлення та усунення умов, причин, що можуть спровокувати тероризм.

Територіальна оборона

Депутати Тернопільської облради написали звернення до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради про створення закону «Про територіальну оборону» у найкоротші терміни.

Аргументували це активізацією формування відповідних загонів з 2014 року, чинною війною на Сході держави та отриманим внаслідок цих дій досвідом.

Грамоти депутатам Тернопільської обласної ради

Михайло Головко, голова облради, вручив грамоти від Верховної Ради України місцевим депутатам.

Наталія Турецька (директорка обласного комплексного центру реабілітації), Василь Деревляний (перший заступник голови обласної ради шостого скликання), Олег Любінський (директор комунальної установи «Тернопільська обласна школа вищої спортивної майстерності») отримали відзнаки від найвищого законодавчого органу держави.

Ситуація з коронавірусом в облраді

Затвердили обмеження про відвідування громадянами пленарних засідань  Тернопільської облради тим, хто має симптоми Covid-19 заради своєї безпеки та оточення.