Вівторок, 5 Липня, 2022

В тернополян може стати менше вихідних днів

В політичній партії «Слуга народу» запропонували нову законодавчу ініціативу. Схоже в парламенті вважають, що українці занадто багато відпочивають. В Верховній Раді зареєстрували законопроект, який може заборонити перенесення робочих днів через свята. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Ініціатором нововведень виступила скандально відома своїми висловами голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту Галина Третьякова. Свої пропозиції народні депутати мотивують тим, що занадто велика кількість вихідних днів зменшує продуктивність праці та перешкоджає роботі з інвесторами.

Народні обранці проаналізували закордонний досвід в таких країнах як Польща, Словаччина, Чехія, Литва, Франція, Білорусь та інші, де не практикують перенесення робочих днів.

Галина Третьякова та її колеги вважають, що це залишився пережиток радянських традицій, які зберігаються лише в декількох країнах, серед яких і Росія.

Натомість перенесення робочих днів значно знижує трудову мотивацію, оскільки після тривалих вихідних тернополяни довго адаптовуються до нового робочого тижня.

Варто додати, що в Україні протягом багатьох років є практика перенесення робочих днів. Наприклад, якщо державний вихідний припадає на суботу чи неділю, він автоматично переноситься на наступний робочий день, який відповідно стає вихідним.

В червні на тернополян чекає більше вихідних днів, ніж зазвичай. Зокрема, два тижні поспіль українці матимуть по три вихідних. Пов’язане це з святкуванням Трійці та Дня Конституції України. Трійцю цьогоріч святкуватимуть 20 червня, яке припадає на неділю. Так, вихідні триватимуть з 19 по 21 червня. День Конституції України відзначатимуть 28 червня, який припадає на понеділок, тому вихідні будуть з 26 по 28 червня.