Понеділок, 23 Травня, 2022

Для тернополян удвічі зросте тариф на тепло

На тернополян чекає черговий «подарунок» від уряду. Про намір збільшити тарифи на тепло розповіли в комунальному підприємстві «Тернопільміськтеплокомуненерго». Повідомляє «Yes-Ternopil».

Комунальне підприємство представило нову сітку тарифів, не надавши обґрунтувань підняття їхньої вартості. З детальною інформацією про тарифи можна ознайомитися на сайті «Тернопільміськтеплокомуненерго».

В той же час потребу збільшити тарифи на підприємстві пояснили тим, що вартість теплопостачання станом на сьогодні відповідає тарифам затвердженим НАК «Нафтогаз України» ще на листопад минулого року. Однак, в січні 2021 року ціна на природний газ зросла на 59 відсотків, тариф на послуги з розподілу газу зріс більш як в два рази. Через це вартість теплової енергії збільшилася на 15 відсотків.

Зокрема, для тих тернополян, хто користується одноставковим тарифом, він зросте на 39 відсотків з 94,27 гривень до 124,15 гривень.

Протягом цього тижня в комунальному підприємстві приймали зауваження та пропозиції від тернополян і організацій. Ймовірно, найближчим часом питання збільшення тарифів винесуть на розгляд Тернопільської міської ради. Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії підвищиться до 48 відсотків. В цей тариф включаються тариф на виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії з врахуванням витрат на утримання індивідуальних теплових пунктів. При цьому в тариф не входить утримання і ремонт центральних теплових пунктів.

Варто додати, що нещодавно Кабінет Міністрів зупинив зростання тарифів на газ на період дії карантину. Причиною цього стали масові протести українців, які були обурені значним підвищенням вартості голубого палива, враховуючи розмір пенсій та зарплат більшості населення, комунальні послуги поставили людей на межу бідності.