В різний час Тернопіль очолювали політики, які намагалися зробити для міста покращення та розвинути його інфраструктуру. Декому це вдавалося краще, декому – гірше. Повідомляє «Yes-Ternopil».
Негода В’ячеслав Андронович
В’ячеслав Андронович народився 25 травня 1957 року в селі Борщівка Лановецького району Тернопільської області. Освіту майбутній політик здобував в Київському інженерно-будівельному інституті за спеціальністю архітектор.
Вже в роки незалежної України В’ячеслав Андронович отримав другу вищу освіту за спеціальністю «правознавство» в Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Свою трудову діяльність уродженець Тернопільщини розпочав з посади інженера-конструктора інженерно-будівельного відділу Всесоюзного проектно-конструкторського інституту Тернополя.
З 1983 до 1990 року В’ячеслав Андронович очолював конструкторське бюро Виробничого об’єднання «Ватра».
Свою політичну діяльність чоловік розпочав в 1990 році, коли був обраний міським головою Тернополя. Негода В’ячеслав став першим мером, який очолив місто в часи незалежності України.

Кучеренко Анатолій Іванович
Анатолій Кучеренко народився 8 січня 1942 року в селі Семенівка Полтавської області. Вищу освіту майбутній політик поїхав здобувати в Тернопільський політехнічний інститут, де він обрав інженерно-технологічний факультет.
Після закінчення інституту Анатолій Іванович залишився працювати в Тернополі. Довгий час чоловік працював в Тернопільському комбайновому заводі. Свою кар’єру Анатолій Кучеренко розпочав з посади токаря, через деякий час він зайняв посаду головного інженера відділу капітального будівництва заводу.
Що ж стосується політичного шляху, Анатолій Іванович робив перші кроки в політиці в 1984 році. Тернополянин очолив виконавчий комітет міської ради. З 1991 до 1994 року він працював заступником генерального директора українсько-австрійського СП «Едланд». Згодом Анатолій Кучеренко зайняв посаду заступника голови Тернопільського облвиконкому та голови Тернопільської ОДА.
В 1998 році Анатолія Івановича обрали міським головою Тернополя. На цій посаді він працював до 2002 року. Головним політичним гаслом тернополянина, з яким він очолив місто були плани зробити Тернопіль європейським містом заможних та щасливих людей.

Левків Богдан Євгенович
Левків Богдан Євгенович народився 22 лютого 1950 року в Тернополі. Навчався тернополянин у загальноосвітній школі № 25. Вищу освіту здобував у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму та технологічному інституті побутового обслуговування в місті Хмельницький.
Богдан Євгенович пройшов шлях від головного інженера до мера міста. Протягом своєї кар’єри шляху тернополянин працював на посадах начальника виробничо-технічного відділу обласного побутового управління; начальника відділу з якості Центру стандартизації і метрології; інструктора організаційно-інструкторського відділу, головного інспектора контролю за дотриманням цін і правил торгівлі міськвиконкому; директором ТОВ «Ремвзуття».
Свою політичну кар’єру Богдан Левків розпочав з секретаря міської ради в 1991 році, де він пропрацював до 1998 року. В квітні 2002 року його обрали мером Тернополя. За час своєї роботи Богдан Євгенович неодноразово нагороджувався почесними званнями та грамотами, серед яких відзнака прем’єр-міністра України, грамотою Папи Римського. В 2002 році Левківа визнали Людиною року.

Заставний Роман Йосипович
Заставний Роман Йосипович народився 1 травня 1972 року в селі Ласківці Теребовлянського району. Середню школу він закінчив у рідному селі. Після школи Роман Заставний вступив на навчання до Тернопільського фінансово-економічного університету, де вивчав спеціальність «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності».
З 1993 року майбутній мер почав працювати за спеціальністю в ПМП «Поле». В різні роки він обіймав посади ревізора, головного ревізора та бухгалтера.
Також Роман Заставний обіймав керівні посади на підприємствах «Тернопільська кондитерська фабрика» та «Птахофабрика Тернопільська».
Свою політичну діяльність тернополянин розпочав у складі політичної партії Народний Союз «Наша Україна», був членом Президії ТОО ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна».
В 2009 році Роман Заставний разом з колегами створив Тернопільську обласну організацію політичної партії «За Україну». З 2012 році політик очолив обласне представництво партії «Фронт Змін».
Під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради в 2014 році Роман Заставний був обраний народним депутатом з Тернопільщини від політичної партії «Народний фронт».
Варто додати, що тернополянин був одним із народних депутатів, які підписали звернення до Конституційного Суду про виключення з Кримінального кодексу статті про незаконне збагачення.

Надал Сергій Віталійович
Єдиним мером Тернополя, який обіймає свій пост вже третій термін поспіль є Надал Сергій Віталійович.
Народився Сергій Надал 1 січня 1975 року у Тернополі. Він закінчив місцеву загальноосвітню школу № 17 та продовжив навчання у Тернопільському комерційному інституті за спеціальністю «економіст економіка та управління виробництвом».
Сергій Надал досить рано розпочав свою трудову діяльність. У віці 14 років він вже працював на Тернопільському бавовняному комбінаті.
Майбутній мер пройшов шлях від інспектора Державної податкової інспекції до керівника податковим органом.
Політична кар’єра Сергія Надала розпочалася в березні 2009 року, коли його було обрано депутатом Тернопільської обласної ради від Всеукраїнського Об’єднання «Свобода».
31 жовтня 2010 року політик вперше взяв участь у виборах від ВО «Свобода». З значним відривом Сергій Надал переміг тодішнього міського голову Романа Заставного.
В Сергія Надала є чимало критиків та опонентів його діяльності як мера, однак на останніх виборах свої голоси за чинного очільника Тернополя віддали більш як 75 відсотків тернополян.