Середа, 17 Серпня, 2022

Голоси під час виборів у Бучацькому районі надходили з-за кордону

На місцевих виборах у місті Бучач виявили фальсифікацію. Про це повідомила представниця «Опори» Ольга Мазаєва. Порушники повинні відповідати за подібні дії у суді, пише yes-ternopil.

Вибори закінчилися, а проблеми досі є

25 жовтня на території України відбулися місцеві вибори. Бучацький район не може похизуватися справедливістю від голосування. Активісти повідомили про порушення системи виборів.

Реєстр судових рішень виявив, що голоси за кандидатів до влади Бучацького району віддають люди, які не перебувають в Україні. 25 жовтня 2020 року працівники виборчої комісії видали бюлетені громадянам, які не були присутніми на місці подій. Поліціянти визначили, що за ці прізвища підписався хтось один.

Поліція Бучача перевірила базу даних та опитала свідків на виборчих ділянках. Визначили, що громадяни віддали свої голоси з-за кордону. Порушники внесли у реєстр і тих, хто не проживає у Тернопільській області.

Яким повинно бути покарання правопорушників?

Поліціянти відкрили кримінальне провадження по факту порушення вимог щодо особистого голосування іншими особами на виборчій ділянці №610133, №610150, №610152, №610158. Протоколи виписали Бучацькій міській територіальній виборчій комісії за частиною 3 статті 158-1 Кримінального Кодексу України. За цей вид правопорушення передбачається від 5 до 7 років позбавлення волі. Порушникам закону заборонено займати певні державні посади.

Ольга Мазаєва підкреслила, що схожі випадки зафіксували у с. Жнибороди та с. Зубрець. Радить перевірити всі територіальні виборчі комісії, які належать до Бучацької ОТГ. Вірить, що справу доведуть до суду.

Прізвищ порушників закону ніде не вказано. Інформацію про розслідування справи, подальші дії будуть повідомляти на офіційній сторінці Національної поліції Тернопільської області. 

.