Середа, 4 Серпня, 2021

Як правильно поводитися на виборах: поради для тернополян

Сергій Надал – найвідповідальніший мер Тернополя

Ось уже 10 років Сергій Надал очолює Тернопільську міську раду. За цей час його робота отримала як чимало схвальних відгуків тернополян, так і багато...

Ініціатива мера Тернополя: реформування транспортної системи міста

Кожного року за ініціативи Тернопільської міської ради в місті з’являється чимало поліпшень. Одним з найбільш позитивних нововведень є реформування транспорту та введення електронного квитка....

Віктор Ющенко і Тернопіль

Життя Віктора Ющенко – третього президента України тісно пов’язане з Тернополем. Адже саме тут пройшли його студентські роки та навчання в університеті. Повідомляє «Yes-Ternopil». Навчання...

Відомі політики з Тернопільщини

Тернопільська область багата на відомих політичних діячів, які отримували посади як в міністерствах, так і ставали народними депутатами України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Наближаються місцеві вибори, тому кожному жителю Тернопільщини слід знати елементарні правила, як поводити себе на виборчій дільниці. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Хоча до проведення місцевих виборів ще чотири місяці, проте варто вже сьогодні перевірити чи ви є у списку виборців за вашим місцем проживання. Саме за адресою вказаною у списку виборців надійде запрошення, де буде вказана адреса, час та місце, де ви зможете проголосувати.

Якщо ж вибори наближаються, а ви так і не отримали запрошення, в такому випадку варто звернутися до дільничної виборчої комісії та перевірити себе у списках виборців аби в майбутньому мати можливість проголосувати за обраного кандидата. Адже у випадку нехтування цим правилом, якщо в день виборів не виявлять вас у списку виборців, ви відповідно не отримаєте бюлетень для голосування. 

Як голосувати та які документи потрібно мати з собою

Перед тим, як відправитися на виборчу дільницю, обов’язково впевніться, що взяли з собою документ, який посвідчує особу. При цьому це може бути лише паспорт громадянина України або військовий квиток для військовослужбовців. Жоден інший документ такий як закордонний паспорт чи водійські права не підходять.

Варто пам’ятати і про такий момент: при досягненні 25 та 45 років кожен громадянин України повинен змінити фото в паспорті, інакше документ вважатиметься недійсним.

Окрім цього голосувати можна тільки особисто. Будь-яке доручення родичам чи друзям проголосувати за вас тягне за собою кримінальну відповідальність. Якщо через певні фізичні особливості ви не можете самостійно заповнити бюлетень та кинути його в скриньку, в такому випадку вам можуть допомогти посторонні люди. Щоправда, це в жодному випадку не можуть бути члени виборчої комісії, кандидати на посади чи представники політичних партій.

Відповідно до українського законодавства участь у виборах є добровільною. Тобто ніхто не може змусити вас проголосувати. Право голосу мають громадяни України, які на день проведення виборів досягнули 18-річного віку.

вибори

Як правильно голосувати

Після того як члени виборчої комісії встановлять вашу особу згідно наданих документів, ви повинні поставити підпис про отримання виборчого бюлетеня, який обов’язково видасть член виборчої комісії. В жодному разі не передавайте свій бюлетень іншим особам. За це передбачена кримінальна відповідальність.

Отримавши на руки виборчий бюлетень, прямуйте до однієї з кабін для таємного голосування. При цьому в кабіні не повинні перебувати інші люди. Також забороняється знімати фото і відео процесу голосування.

Виборець може віддати свій голос лише за одного кандидата. Якщо ви зробите більш, ніж одну позначку, ваш бюлетень визнають недійсним. Щоправда, на місцевих виборах потрібно буде голосувати і за політичну партію, і за кандидата на пост мера. Після заповнення бюлетеня киньте його до виборчої скриньки.

Якщо ж ви все ж таки вагаєтесь чи йти на вибори, радимо пам’ятати, що майбутнє країни, а також рідного міста залежить від вашого вибору.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Топ-6 гаджетів 2021 року за думкою тернополян

Жителі Тернополя визначили топ-шість гаджетів, які хотіли б мати. Як це не дивно, але їх же вважають популярними і затребуваними і в...

Як підключити інтернет вдома і яку технологію вибрати

Інтернет - послуга, якою практично кожна сучасна людина користується щодня. Підключення пропонують багато провайдерів, але не завжди компанії надають якісний і стабільний...

Сучасні гаджети, які допоможуть швидко прийти у форму

Технічний прогрес торкнувся всіх сфер життєдіяльності. Сучасні технології допомагають економити час і зберігати великий об'єм інформації. Створено також багато вузькоспеціалізованих гаджетів. Якщо...

Історія виникнення кришталевої люстри для тернопільців

Історія виникнення кришталю розпочинається з Греції, із часів, коли словом "krystallos" називали кварц. Цей мінерал виготовляли без жодних домішок і він вигідно...

Як тернопільчанам знайти найкраще освітлення для оселі: кілька практичних порад

Вибір освітлення для дому – одна з головних запорук здорового зору. Окулісти завжди наполягають на якісному освітленні оселі, аби очі не напружувалися...