Четвер, 3 Грудня, 2020

Як правильно поводитися на виборах: поради для тернополян

Ініціатива мера Тернополя: реформування транспортної системи міста

Кожного року за ініціативи Тернопільської міської ради в місті з’являється чимало поліпшень. Одним з найбільш позитивних нововведень є реформування транспорту та введення електронного квитка....

Сергій Надал – найвідповідальніший мер Тернополя

Ось уже 10 років Сергій Надал очолює Тернопільську міську раду. За цей час його робота отримала як чимало схвальних відгуків тернополян, так і багато...

Віктор Ющенко і Тернопіль

Життя Віктора Ющенко – третього президента України тісно пов’язане з Тернополем. Адже саме тут пройшли його студентські роки та навчання в університеті. Повідомляє «Yes-Ternopil». Навчання...

Виборча система на Тернопільщині в 20 столітті

З кожним десятиліттям в Тернопільській області трансформувалася виборча система, яка з часом перетворилася в сучасну, таку як ми її знаємо. Повідомляє «Yes-Ternopil». Вибори на Тернопільщині...

Наближаються місцеві вибори, тому кожному жителю Тернопільщини слід знати елементарні правила, як поводити себе на виборчій дільниці. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Хоча до проведення місцевих виборів ще чотири місяці, проте варто вже сьогодні перевірити чи ви є у списку виборців за вашим місцем проживання. Саме за адресою вказаною у списку виборців надійде запрошення, де буде вказана адреса, час та місце, де ви зможете проголосувати.

Якщо ж вибори наближаються, а ви так і не отримали запрошення, в такому випадку варто звернутися до дільничної виборчої комісії та перевірити себе у списках виборців аби в майбутньому мати можливість проголосувати за обраного кандидата. Адже у випадку нехтування цим правилом, якщо в день виборів не виявлять вас у списку виборців, ви відповідно не отримаєте бюлетень для голосування. 

Як голосувати та які документи потрібно мати з собою

Перед тим, як відправитися на виборчу дільницю, обов’язково впевніться, що взяли з собою документ, який посвідчує особу. При цьому це може бути лише паспорт громадянина України або військовий квиток для військовослужбовців. Жоден інший документ такий як закордонний паспорт чи водійські права не підходять.

Варто пам’ятати і про такий момент: при досягненні 25 та 45 років кожен громадянин України повинен змінити фото в паспорті, інакше документ вважатиметься недійсним.

Окрім цього голосувати можна тільки особисто. Будь-яке доручення родичам чи друзям проголосувати за вас тягне за собою кримінальну відповідальність. Якщо через певні фізичні особливості ви не можете самостійно заповнити бюлетень та кинути його в скриньку, в такому випадку вам можуть допомогти посторонні люди. Щоправда, це в жодному випадку не можуть бути члени виборчої комісії, кандидати на посади чи представники політичних партій.

Відповідно до українського законодавства участь у виборах є добровільною. Тобто ніхто не може змусити вас проголосувати. Право голосу мають громадяни України, які на день проведення виборів досягнули 18-річного віку.

вибори

Як правильно голосувати

Після того як члени виборчої комісії встановлять вашу особу згідно наданих документів, ви повинні поставити підпис про отримання виборчого бюлетеня, який обов’язково видасть член виборчої комісії. В жодному разі не передавайте свій бюлетень іншим особам. За це передбачена кримінальна відповідальність.

Отримавши на руки виборчий бюлетень, прямуйте до однієї з кабін для таємного голосування. При цьому в кабіні не повинні перебувати інші люди. Також забороняється знімати фото і відео процесу голосування.

Виборець може віддати свій голос лише за одного кандидата. Якщо ви зробите більш, ніж одну позначку, ваш бюлетень визнають недійсним. Щоправда, на місцевих виборах потрібно буде голосувати і за політичну партію, і за кандидата на пост мера. Після заповнення бюлетеня киньте його до виборчої скриньки.

Якщо ж ви все ж таки вагаєтесь чи йти на вибори, радимо пам’ятати, що майбутнє країни, а також рідного міста залежить від вашого вибору.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Голоси під час виборів у Бучацькому районі надходили з-за кордону

На місцевих виборах у місті Бучач виявили фальсифікацію. Про це повідомила представниця «Опори» Ольга Мазаєва. Порушники повинні відповідати за подібні дії у...

Депутат з Тернопільщини відмовився від нових обов’язків

Новообраний депутат партії «За майбутнє» відмовляється від депутатського мандату. Іван Чайківський переконує, що прийняв непросте і водночас важливе для себе рішення. Далі...

Відомі політики з Тернопільщини

Тернопільська область багата на відомих політичних діячів, які отримували посади як в міністерствах, так і ставали народними депутатами України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

У Верховній Раді прислухалися до позиції мера Тернополя

Народні обранці  визнали, що мер Тернополя Сергій Надал мав рацію, коли відмовився від жорсткого карантину ще влітку. Повідомляє «Yes-Ternopil» з посиланням на...

В Тернополі попрощалися з легендарним народним депутатом

17 листопада в Тернополі провели церемонію прощання з відомим народним депутатом з Тернопільщини Володимиром Володимировичем Колінцем. Повідомляє «Yes-Ternopil». Усе...