Діджитал-епоха у Тернополі розвивається з кожним днем. Міський голова Сергій Надал прокоментував особливості Реєстру громади та наскільки ресурс полегшив життя тернополянам. Далі на yes-ternopil.
Реєстр тернопільської громади в Інтернеті діє з літа 2020 року. З тих пір 300 тисяч паперових довідок про місце реєстрації зникли з обігу. 22 055 осіб є зареєстрованими жителями громади. Сергій Надал прокоментував, що у міській раді готуються надати доступ до всієї інформації до нотаріусів та інших державних структур.
Просто про складне — Реєстр тернопільської громади

Інформаційна система «Реєстр Тернопільської міської територіальної громади» працює з 26 червня 2020 року на платформі Urbio™. Завдяки концепції електронного урядування, у Тернополі почали впроваджувати ресурс. Всі послуги від міської ради переходять в онлайн-режим.
Головне завдання: забезпечення інформаційно-довідкових і організаційно-технологічних процесів реєстрації і зняття з реєстрація місця проживання чи перебування фізичної особи. З кожним днем даних про тернополян стає все більше.
Міський голова Сергій Надал переконаний, що місто Тернопіль з часом буде доступним кожному жителю у власному телефоні. Це значно економить час. Наприклад, батькам не треба буде приносити довідки про стан здоров’я дітей у дитячі садочки чи школи. Також у перелік документів входить довідка про зареєстрованих осіб в житловому приміщенні, про склад сім’ї, реєстрацію місце проживання.
Працівники соціальної політики місця надають послуги:
- допомога на дітей, над якими встановили опіку;
- допомога одиноким матерям на дітей;
- допомога дітям з інвалідністю з дитинства;
- субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;
- допомога незайнятій особі у пенсійному віці;
- адресна безготівкова допомога№
- засоби реабілітації особам з інвалідністю;
- допомога особам, що не мають права на пенсію;
- соціальні виплати та пільги.
Планують скасувати довідки у сфері освіти, розповів міський голова Сергій Надал.
Перше місце на думку закордонних експертів
Нагадаємо, Тернопіль посів перше місці в Рейтингу місцевої електронної демократії за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Показник міста: 75,3%. Київ посів друге місце, а Хмельницький — третє. Всього експерти проаналізували 31 місто і 22 обласних центри. Мер Тернополя Сергій Надал вважає це досягненням міста і вважає, що це допоможе у подальшому розвитку.
Тернопіль отримав такі результати:
- 94% стратегічні та програмні документи;
- 79% нормативно-правові акти, базові документи;
- 86% результативність інструментів;
- +28,6% прогрес у розвитку електронної демократії.
Чому це важливо для тернополян? Тому що у 2019 р. місто було на 7 місці, а за рік змогло піднятися до верхівки рейтингу.
Кабінет мешканця у планах
Суть у тому, щоб мешканець бачив всю інформацію про власне місце реєстрації і перелік інших зареєстрованих осіб у житлі. Над проєктом досі працюють. Всі нововведення поступово виводять Тернопіль на новий рівень розвитку на електронних ресурсах і значно спрощують життя людей, які бачать своє майбутнє у цьому місті.