П’ятниця, 13 Травня, 2022

Відомі політики з Тернопільщини

Тернопільська область багата на відомих політичних діячів, які отримували посади як в міністерствах, так і ставали народними депутатами України. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Барна Олег Степанович

Уродженцем Чортківського району, який прославився гучними скандалами у Верховній Раді є Олег Барна.

Майбутній політик народився 18 квітня 1967 року в селі Нагірнянка Чортківського району. Батьки Олега Барни були вчителями. Згодом він вирішив піти шляхом батьків і вступив у Тернопільський педагогічний інститут на фізико-математичний факультет.

На цьому Олег Барна не зупинився і здобув освіту менеджера освіти та юриста. Свій шлях політика уродженець Тернопільщини розпочав в 2014 році, перемігши по Чортківському одномандатному виборчому окрузі № 167.

Олег Володимирович став народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка». До персони політика завжди була прикута увага засобів масової інформації. Так, в 2015 році з трибуни Верховної Ради він нецензурно висловився в адрес Володимира Путіна. На що його гучно підтримали народні обранці з зали.

Брав участь Олег Барна і в бійці з своїм колегою Юрієм Чижмарем. Інцидент між депутатами стався в приміщенні телеканалу «NewsOne».

Проте, чи не найбільше запам’ятався українцям випадок з тодішнім прем’єром Арсеном Яценюком 11 грудня 2015 року. Коли Яценюк виступав на трибуні, Олег Барна запропонував йому покинути трибуну, на що прем’єр відмовився. Після цього політик намагався винести Арсенія Яценюка з трибуни. Через це між депутатами виникла бійка. Вчинок Олега Барни не сподобався його однопартійцям і вони виключили його з фракції.

Барна Степан Степанович

Не менш епатажним політиком, ніж його брат Олег, є Степан Барна, який в свій час обіймав посаду голови Тернопільської обласної ради.

Степан Степанович також подався шляхом своїх батьків і отримав диплом історика в Тернопільському державному педагогічному університеті.

Свою політичну кар’єру уродженець Тернопільщини розпочав з посади радника Міністра сім’ї, молоді та спорту. З березня 2006 року Степана Барна обрано депутатом Тернопільської обласної ради.

В 2014 році разом з політичною силою «Блок Петра Порошенка» пройшов у Верховну Раду. В квітні 2015 році Степан Барна очолив Тернопільську обласну державну адміністрацію. Деякий час політик суміщав мандат народного депутата та керівну посаду. Однак, 13 травня 2015 року був позбавлений мандата Верховною Радою.

Варто додати, що Степан Барна став першим очільником області на Тернопільщині, якого особисто представив президент України.

Володимир Колінець

Володимир Володимирович Колінець був знаним політиком та громадсько-політичним діячем. Саме він як народний депутат представляв Тернопільщину на першому скликанні Верховної Ради.

Народився Володимир Колінець 19 вересня 1950 року в селі Кудинівці Зборівського району Тернопільської області. Вищу освіту майбутній політик здобував у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Після закінчення університету в 1977 році працював викладачем педагогічного інституту в місті Бєльці та Київського університету. З 1985 по 1993 роки викладав історію давньої української та зарубіжної літератур в Тернопільському державному педагогічному університеті.

Варто додати, що в 1990 році Володимир Володимирович був обраний народним депутатом 1-го скликання Верховної Ради, згодом політик став депутатом Тернопільської міської ради та Тернопільської обласної ради.

Протягом 1994-1998 років тернополянин очолював Зборівську районну раду та Зборівську районну державну адміністрацію.

За свій внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний та культурний розвиток України Володимир Колінець був нагороджений «Орденом Свободи». Також мав у своєму арсеналі політик і звання «Почесного громадянина міста Тернополя». На жаль, 14 листопада 2020 року на 71-му році життя серце Володимира Володимировича зупинилося.

Михайло Головко

Головко Михайло Йосифович народився 3 травня 1983 року в селі Токи Підволочиського району Тернопільської області. Освіту уродженець Тернопільщини здобував у місцевій загальноосвітній школі № 9. Після цього поступив на навчання в Тернопільську академію народного господарства, де отримав спеціальність «Міжнародна економіка».

В 2006 році Михайло Головко закінчив аспірантуру Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя на кафедрі «Маркетинг на виробництві».

Свою громадсько-політичну діяльність він розпочав у складі Всеукраїнського Об’єднання «Свобода». В 2006 році політик очолив Тернопільську міську організацію партії. В цьому ж році Михайло Головко вперше був обраний до Тернопільської міської ради V скликання.

28 жовтня 2012 року його було обрано народним депутатом Верховної Ради України 7-го скликання. Михайло Головко набрав 45 відсотків голосів по своєму виборчому окрузі. Після цього на позачергових виборах до Верховної Ради політика вдруге обрано народним депутатом.

Варто додати, що Михайло Головко був активним учасником Революції Гідності та комендантом наметового містечка на вулиці Лютеранській.

Люшняк Микола Володимирович

Ще одним вихідцем з Тернопільщини, якого було обрано до Верховної Ради, є  Микола Люшняк. Він народився 8 лютого 1974 року в містечку Бережани Тернопільської області.

Виховувався майбутній політик в сім’ї військовослужбовців. Микола Люшняк навчався у Бережанській загальноосвітній школі. Згодом родина переїхала ближче до Тернополя та оселилася в селі Петриків поблизу обласного центру.

За освітою народний депутат є вченим-агрономом. В 2010 році Микола Люшняк окрім цього здобув ступінь кандидата сільськогосподарських наук.

В 2012 році тернополянин вирішив розпочати політичну діяльність у вступив у партію Віталія Кличка «Удар». Цього ж року Микола Люшняк здобув беззаперечну перемогу на виборчому окрузі № 166 в Тернопільській області, де із значним відривом обігнав свого суперника Михайла Апостола.

Згодом конкурент політика заявляв про фальсифікації виборів під час прес-конференції. Однак, результати голосування не оскаржувалися, тому статус народного депутата отримав Микола Люшняк.