П’ятниця, 20 Травня, 2022

Куди ховатися тернополянам у випадку небезпеки?

Зараз ситуація біля кордонів України є досить напруженою, тож у суспільстві з’являється чимало тривоги та паніки. Тому дуже важливо бути поінформованими, щоб знати, що робити у разі наступу Росії на нашу державу. А найголовніше – у яких місцях можна сховатися від небезпек. Детальніше на yes-ternopil.

Чи знають тернополяни про місця, де можна сховатися?

Тернополяни розповіли журналістам «Т1», що де ховатися потрібно знати, але не вірять у те, що буде війна. А деякі ставляться бо цього скептично, оскільки кажуть, що обрані сховаються, а інші – залишаться.

«Т1» зазначило, що в межах Тернопільської  області знаходиться 92 захисні споруди. Більшість з них – їх 55, це сховища. Усі інші, їх 37 – це протирадіаційні укриття. Також розміщені 127 найпростіших укриттів. Місце розташування цих сховищ можна побачити на спеціальній “Інтерактивній карті захисних споруд”.

На цій карті за допомогою навігації можна вибрати потрібний вид укриття, роздивитися його точну адресу, а ще інформацію – скільки людей у разі потреби можна розмістити у ньому. 

Які бувають види захисних споруд?

Фото – Суспільне

Начальник управління надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради Андрій Поліщук поділився журналістам, що треба робити у випадку небезпеки і сказав, чи є сховища відкритими зараз. Він зазначив, що захисні споруди поділяються на сховища, протирадіаційні укриття і найпростіші укриття. Захисні сховища переважно розміщуються на території підприємств Тернополя для захисту найбільш працюючою робочої зміни. Протирадіаційні укриття використовують  для захисту населення від радіоактивної загрози. 

Наприклад, у Тернополі на вулиці Богдана Хмельницького, 6Б розміщене сховище на 100 людей. Воно розташоване окремо, але наразі закрите. Фахівець поділився, що найпростіший захист – це спуститися в підвал або цокольний поверх будь-якої споруди. Втім, найкраще – бути у місці, функція якого – укриття. Він наголосив, що стан сховищ мають перевіряти їхні балансоутримувачі. 

Андрій Поліщук ствердив, що балансоутримувачі повинні перевіряти захисні споруди, у якому вони стані, а також складати акти, а у разі потреби – залучати представників органів місцевого самоврядування чи представників Державної служби надзвичайних ситуацій для проведення перевірки. Такі працівники кожного року надають звіти у місцеві управління. 

Наголошується, що сховища повинні мати все, аби громадяни могли жити там принаймні два дні. Також менше, ніж за день, повинно бути реально привести укриття до хорошого стану в разі небезпеки. 

Нагадаємо, що у грудні американська розвідка повідомила про широкомасштабне вторгнення Росії на територію України на початку 2022 року. Йшлося про кількість – 175 тисяч військових. Половина з них – вже перебуває на кордонах з Україною. Міністр оборони України Олексій Рєзніков, як повідомила «BBC Україна», стверджував, що загострення ситуації можливе у кінці січня. Він також додав, що Росія посилила розвідку, проводить зимові тренування біля України і нарощує військову силу.