Неділя, 22 Травня, 2022

У Тернополі обговорили фінансову підтримку проєктів за кошти обласного бюджету

15 грудня, у Тернопільській обласній державній адміністрації провели другий етап конкурсу. Йдеться про захист проєктів, які розробили інститути громадянського суспільства. Для їх втілення фінансову підтримку наступного року надають за рахунок коштів обласного бюджету. Далі на yes-ternopil.

Скільки ідей представили?

Видання «Терен» інформує, що у другому етапі конкурсу до участі допустили 12 конкурсних пропозицій від 7 громадських організацій. Учасниця громадської організації «Файна громада» із села Байківці першою продемонструвала свій проєкт «Традиції сіл, традиції шкіл». Задум полягає у тому щоб зберегти і збагатити українські традиції, пам’ять про предків, культуру і вшановувати бійців АТО. І зробити це за допомогою виставок робіт народних майстрів і майстринь Тернопілля і концертних програм. 

Презентація самих проєктів

Фото – Тернополіс

Міська громадська організація з Бережан «Рідне місто» представила  проєкт «Політ на Дирижаблі Джоуля». Його представниця розповіла, що це табір, котрий працював улітку поточного року у одній із лабораторій ТНПУ ім. Володимира Гнатюка. У ньому проводили заняття з фізики, біології, хімії для дітей, а ще екскурсії у ботанічному заказнику і заняття з пожежниками, поліцейськими Тернопільщини та з профорієнтації.

Кременецька громадська організація «Екологічний прорив» показали 2 проєкти, серед яких – «Збирання та сортування твердих побутових відходів» і етнофестиваль «Живе джерело».

Організатори зазначили, що їхня мета – презентувати духовно-матеріальні цінності народу, фольклорне багатство, збагачення духовності народу, розповсюдження культурних досягнень і національної ідеї Волині. А також – об’єднати музичні колективи, організувати широкий майданчик для комунікації, виявити нові творчі особистості та колективи.  

Другий проєкт включає в себе очищення навколишнього середовища від речовин, які довгий час переробляються в природі. Він допоможе заохотити молодь до оздоровлення середовища, природоохоронної діяльності, забезпечення екологічної безпеки і гармонійного розвитку суспільства. Новизна полягає у втіленні європейський стандартів збирання і усвідомленого ставлення до сміття. 

ГО «Я зможу» представила ініціативу «Просвітницька діяльність на тему соціального бізнесу, нарощування доступних друкованих матеріалів для незахищених груп населення Тернопілля». Його створили для того, щоб поінформувати тернополян та жителям області про навички проєктного менеджменту, можливості розвитку соціального підприємництва і складання бізнес-планів для впровадження свого бізнесу.

Також представник громадської організації «Молодь Кременеччини» показав ініціативу «Е-туризм». Він спрямований на самостійний туризм. Пояснюється, що через пандемії, екскурсії в групах не дуже користуються попитом. Зараз переважно подорожують сім’ями чи з друзями. Також мало людей замовляються екскурсоводів, оскільки чимало інформації можна знайти в інтернеті. Тому ідея полягає у створенні інформаційних таблиць, а саме – для  не дуже відомих пам’яток і 2 мап.