Понеділок, 16 Травня, 2022

Cтратегія розвитку області, або куди спрямують майже 2 мільярди гривень

На стратегічний розвиток Тернопільської області на 2019-2021 роки виділили майже 2 млрд. грн. Також доповнити план дій своїми пропозиціями може кожен.

Про це пише «Yes-Ternopil» з посиланням на сайт міста Тернополя «0352.ua».

Для того, щоб кожен долучився до ідейної співпраці будуть надіслані конверти із уже напрацьованими пропозиціями та з анкетою. Очільник Тернопільської ОДА Степан Барна закликає бути активними та брати участь у таких свого роду обговореннях.

У 2019 році на розвиток області буде спрямовано 2 млрд. гривень, які будуть використані у різних сферах. Кошти розподілять на найважливіші сектори регіону.

Для розвитку сільської медицини області передбачено понад 200 млн. гривень. За програмою ці кошти мають бути витрачені на 19 амбулаторій, придбання 30 автомобілів для сімейних лікарів та оновлення матеріально-технічної бази амбулаторій.

Степан Барна додає, що важливим для Тернопільської області є участь у реформуванні екстреної медичної допомоги. Голови об’єднаних територіальних громад заявляють, що не вистачає машин швидкої допомоги. У рамках проекту на це виділено майже 80 млн. грн. за умови співфінансування 26 млн. грн. Ці кошти вже спрямували з обласного бюджету і невдовзі мають з’явитись машини швидкої допомоги.

На оновлення матеріально-технічного стану медичних установ скеровано 7,9 млн. грн.

Освітня сфера отримала 34, 1 млн. грн., з яких 9,8 млн. грн. підуть на покращення стану навчальних закладів. Ще 10,3 млн. гривень спрямують на відкриття природничо-математичних кабінетів та оснащення закладів засобами навчання. Для облаштування внутрішніх вбиралень у школах витратять 7,5 млн. грн.

Чимало грошей виділено на завершення будівництва доріг, зокрема 12 млн. грн., що область отримала з митного перевиконання скеровано на завершення ремонту дороги М-12, що проходить через місто Бережани.

З Державного фонду регіонального розвитку на реалізацію проектів область отримає 237 млн. грн.

А на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад спрямовано 97 млн. грн.

Також будуть зреалізовані обласні програми, на які виділено майже 25 млн. грн. Левова частка коштів піде на завершення будівництва обласного Державного архіву, який буде знаходитись у новому приміщенні.

Нагадаємо, що має завершитись будівництво дороги М-19 Тернопіль-Кременець та розпочатись будівництво дороги Тернопіль-Заліщики у частині дороги М-19. Також буде облаштована об’їзна Тернополя за європейські кошти.