Неділя, 15 Травня, 2022

Завдяки ОБСЄ місцеві вибори в Україні пройдуть без помилок

В Україні завтра вибори! Ні, не ті, про які говорять на всіх сайтах та телеканалах, на сторінках ЗМІ, а інші. Місцевого значення. Президентські лише через три місяці. Але й тут необхідно їх провести в законодавчому полі, щоб не було потім нарікань на фальсифікацію, підтасовування результатів, важке життя.

А тому як повідомляє yes-ternopil.com з посиланням на lypa.com, в ОБСЄ підготували роз’яснювальні матеріали. Вибори пройдуть 23 грудня в більш-ніж об’єднаних громадах. А тому експерти ОБСЄ підготували інформаційні буклети на допомогу спостерігачам та членах ДВК. А Громадські організації, які працюють з виборцями їх роздрукували.

Який зміст плакатів? Він пояснює всі деталі процедури голосування. Зокрема, даються відповіді на питання: чи можна голосувати за допомогою ID-картки? Чи можна проголосувати, якщо прийшов на дільницю за декілька хвилин до 20:00? Чи можна фотографувати свій заповнений бюлетень? Чи має виборець право винести свій чи інший бюлетень з дільниці?

Такий плакат був розроблений міжнародними організаціями за сприяння Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку, Міністерства закордонних справ Норвегії та Уряду Королівства Данія. А тому ці матеріали будуть цікаві для виборців, які завтра обиратимуть ради та голів об’єднаних територіальних громад.

Замовили такі матеріали Координатор проектів ОБСЄ в Україні, а також на запит Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Цей проект фінансується Місією Сполучених Штатів Америки до ОБСЄ, Міністерством закордонних справ Королівства Норвегії, Федеративної Республіки Німеччина та Литовської Республіки.

Отже, вибори вже скоро. Завдяки місії ОБСЄ в Україні українські виборці, в тому числі і в Тернопільській області зможуть правильно проголосувати і зробити свій вибір.