Вівторок, 5 Липня, 2022

На Тернопільщині через 2 тижні вибори

Наближення зимових свят чи введення військового стану на значній території України не привід відміняти вибори. Так, вважає Президент України, Верховна Рада і Центральна виборча комісія. А тому через 2 тижні на Тернопільщині пройдуть місцеві вибори в 5 громадах.

Як повідомляє yes-ternopil з посиланням на westnews.info, планується, що в найближчому майбутньому на Тернопільщині діятимуть 59 об’єднаних територіальних громад. Мова йде про 2019-2022 роки. В 5 з них вже через 2 тижні обиратимуть голів і депутатів. Зокрема, мова йде про 23 грудня, коли відбудуться вибори в 2-х міських ОТГ: Копичинецькій та Монастирській, а також сільських Настасівській, Білецькій Тернопільського району та Купчинецькій Козівського району.

Повідомляється, що Кабмін затвердив перспективний план в якому і вказана кількість громад, хоча обласна рада схвалила їх в кількості 61. Начальник містобудування та архітектури Тернопільської ОДА Володимир Харченко зазначив, що уряд вилучив з плану обласної ради Настасівську громаду (Тернопільський р-н) та Бордяківську (Чорткіський р-н). В той же час Настасівська громада вже включена у міжбюджетні відносини на 2019-ий рік, а от Бордяківська, можливо, буде приєднана до іншої громади. А загалом Уряд пропонує і далі практикувати розширення громад повідомив чиновник.  

Про власне вибори. Депутатів обиратимуть в уже існуючих громадах. Так, до Байковецької приєдналося 3 села: Гаї Шевченківські, Соборне та Чернелів-Руський, а тому тут обиратимуть 8 депутатів. В той же час ряд сіл приєдналось до Тернопільської ОТГ, а тому тут вибори не будуть відбуватися в цьому році. В той же час вони заплановані на 2020-ий рік.

Очільник ОДА Степан Барна повідомив пресу, що процедура приєднання громад до існуючих ОТГ буде й далі відбуватися. Адже перспектива лише за сильними громадами. А тому більшість громад області мають тенденцію до розширення.

Отож, готуємось до виборів тернополяни.