П’ятниця, 18 Вересня, 2020

На Тернопільщині через 2 тижні вибори

Наближення зимових свят чи введення військового стану на значній території України не привід відміняти вибори. Так, вважає Президент України, Верховна Рада і Центральна виборча комісія. А тому через 2 тижні на Тернопільщині пройдуть місцеві вибори в 5 громадах.

Як повідомляє yes-ternopil з посиланням на westnews.info, планується, що в найближчому майбутньому на Тернопільщині діятимуть 59 об’єднаних територіальних громад. Мова йде про 2019-2022 роки. В 5 з них вже через 2 тижні обиратимуть голів і депутатів. Зокрема, мова йде про 23 грудня, коли відбудуться вибори в 2-х міських ОТГ: Копичинецькій та Монастирській, а також сільських Настасівській, Білецькій Тернопільського району та Купчинецькій Козівського району.

Повідомляється, що Кабмін затвердив перспективний план в якому і вказана кількість громад, хоча обласна рада схвалила їх в кількості 61. Начальник містобудування та архітектури Тернопільської ОДА Володимир Харченко зазначив, що уряд вилучив з плану обласної ради Настасівську громаду (Тернопільський р-н) та Бордяківську (Чорткіський р-н). В той же час Настасівська громада вже включена у міжбюджетні відносини на 2019-ий рік, а от Бордяківська, можливо, буде приєднана до іншої громади. А загалом Уряд пропонує і далі практикувати розширення громад повідомив чиновник.  

Про власне вибори. Депутатів обиратимуть в уже існуючих громадах. Так, до Байковецької приєдналося 3 села: Гаї Шевченківські, Соборне та Чернелів-Руський, а тому тут обиратимуть 8 депутатів. В той же час ряд сіл приєдналось до Тернопільської ОТГ, а тому тут вибори не будуть відбуватися в цьому році. В той же час вони заплановані на 2020-ий рік.

Очільник ОДА Степан Барна повідомив пресу, що процедура приєднання громад до існуючих ОТГ буде й далі відбуватися. Адже перспектива лише за сильними громадами. А тому більшість громад області мають тенденцію до розширення.

Отож, готуємось до виборів тернополяни.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Жителі Тернопільщини отримуватимуть дві пенсії

В уряді готують нову законодавчу ініціативу. Українцям запропонують платити додатковий внесок, а натомість згодом отримувати дві пенсії. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Жителів Тернопільщини можуть змусити зареєструвати котів та собак

Представники політичної партії «Слуга народу» запропонували новий законопроект, який має на меті ідентифікацію тварин. При цьому нововведення торкнеться не лише власників котів...

На Тернопільщині політичні партії витратили чималу суму на агітацію

В Україні лише стартувала підготовка до місцевих виборів. В той час як на Тернопільщині лише за перший тиждень політичні партії встигли потратити...

Важливо для тернополян: незабаром з обігу вийдуть 25 копійок та деякі банкноти

В Національному банку знову плануються зміни, які торкнуться усіх громадян. З 1 жовтня з обігу зникнуть монети номіналом 25 копійок. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Від «Слуги народу» в Тернополі за крісло мера боротиметься комік

Партія «Слуга народу» на офіційному з’їзді представила свого кандидата, який візьме участь у виборах міського голови Тернополя. Повідомляє «Yes-Ternopil».