Середа, 6 Липня, 2022

Держава виділить гроші жителям Тернопільщини, які постраждали від повені

В уряді виділять гроші жителям тих районів Тернопільщини, які найбільше потерпіли від повені. Повідомляє «Yes-Ternopil». Про відповідне рішення повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Стихія зачепила п’ять областей України. На подолання наслідків повеней держава виділила 700 мільйонів гривень. Кошти спрямують на відновлення інфраструктури, доріг, відшкодування збитків людям та на ремонт чи відбудову будинків.

За словами Дениса Шмигаля, наразі вони не змогли точно підрахувати збитки. Це можна буде зробити лише після того як повністю зійде вода і буде добре видно наскільки стихія пошкодила інфраструктуру та будинки.

Наразі встановлено, що повені завдали Тернопільській області збитків на майже 60 мільйонів гривень. Ситуацію прокоментував голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Так, на черговому засіданні уряду вирішать питання про виділення коштів Тернопільщині. Поки що область користуватиметься резервними фондами Державної служби з надзвичайних ситуацій та фондами в районах.
Володимир Труш зазначив, що багато чого залежить від того, яку суму виділить Кабінет Міністрів. Оскільки зараз обласна рада вже використовує резервний фонд на боротьбу з коронавірусом.

Варто додати, що від паводків в Тернопільській області постраждав 21 населений пункт. Найбільше підтоплено сіл в Монастириському, Заліщицькому, Бучацькому та Борщівському районах.

Місцеві жителі, які постраждали від негоди бояться, що не отримають жодної коменсації, оскільки мають гіркий досвід 2008 року. Люди не знають як комісія оцінюватиме збитки, адже в декого вода не зачепила середину будинку, проте повністю затопила подвір’я і господарські будівлі, які також потребуватимуть відновлення. На думку людей, влада має сформувати прозорі та справедливі списки.